wielowalutowa karta debetowa w pekao, kredyt gotówkowy w Pekao

Ostatnimi czasy kilka banków zdecydowało się podnieść koszty kredytów. Zwłaszcza kredytów mieszkaniowych. Przyczyny można doszukiwać się w nadchodzących zmianach wymuszonych rekomendacją S. Kredyty na mieszkanie teoretycznie będą trudniej dostępne. W PEKAO S.A. kredyt mieszkaniowy teraz też będzie droższy.

Pisaliśmy kilka dni temu, że kredyty mieszkaniowe z niskim wkładem własnym (10%) będzie trudniej otrzymać. Najprawdopodobniej będą też znacznie droższe. Deutsche Bank (DB) jako jeden z nielicznych banków postanowił obniżyć marże dla kredytów hipotecznych przeznaczonych na zakup lub budowę. Jednakże, wprowadził jednocześnie stałą opłatę za rozpatrzenie wniosku w wysokości 4 tys złotych co znacznie podwyższa koszty „wejścia” w kredyt. Pisaliśmy o tym kilka dni temu.

PEKAO S.A postanowił uprościć swoją siatkę marż kredytowych przy jednoczesnym ich podniesieniu. Od dziś tj. 10. listopada 2015 do końca miesiąca obowiązuje nowa oferta specjalna na kredyt mieszkaniowy.

Produkty objęte nowymi warunkami są:

  • kredyt hipoteczny
  • kredyt budowlano hipoteczny
  • kredyt remontowy
  • Kredyt mieszkaniowy MdM

Najbardziej w nowej ofercie „ucierpieli” Ci, którzy chcieli zaciągnąć kredyt powyżej 200 tys złotych przy wkładzie własnym na poziomie 20%. Dla nich koszt kredytu podniósł się najbardziej.

Obecnie bank wprowadził nową uproszczoną siatkę marż. Wysokość marży nie jest już zależna od kwoty kredytu, a tylko od wysokości wkładu własnego:

  • do 80% LTV (włącznie) – 1,70%
  • powyżej 80% LTV – 1,75%

Prowizja kredytowa w obu powyższych przypadkach jest taka sama i wynosi 1,65%.

Klienci, którzy chcą skorzystać z kredytu z programem MDM, dostają ofertę z marżą 0,05% wyższą:

  • do 80% LTV (włącznie) – 1,75%
  • powyżej 80% LTV – 1,8%

Prowizja w przypadku programu Mieszkanie dla Młodych to 1,75%.

Powyższe stawki marży kredytowej zakładają, że klient założy konto osobiste z wpływami, skorzysta z oferty na kartę kredytową oraz ubezpieczy nieruchomość w ofercie z banku.

Brak karty kredytowej i/lub ubezpieczenia skutkuje podwyższeniem marży o 0,05% za każdy z obu produktów.