Zdolność kredytowa w maju 2015

Jak co miesiąc przedstawiamy zestawienie zdolności kredytowej w kilkunastu bankach. W tym miesiącu prezentujemy wyniki w 4 wariantach. W którym banku zdolność będzie największa?

Co ciekawe zdolność kredytowa w kilku bankach się różni, porównując dane miesiąc do miesiąca choć na rynku nie było większych zmian. Pierwszy raz prezentujemy dane nowego banku BGŻ BNP Paribas, który jak się okazuje pod względem zestawienia zdolności kredytowej plasuje się w czołówce porównania.

Tym razem wyniki prezentowane są dla 4 kategorii klienta:

  1. singla z dochodem brutto 2500 PLN
  2. małżeństwa z dochodem 3200 PLN brutto
  3. małżeństwa z dzieckiem z dochodem brutto 6000 PLN
  4. małżeństwa z dzieckiem z dochodem brutto 10000 PLN

Wszyscy mieszkają w stolicy i zaciągają kredyt na 30 lat.

Największe różnice widać w dwóch pierwszych kategoriach, gdzie według niektórych banków nie mamy zdolności wcale lub prawie wcale (30tys PLN w Eurobanku) w porównaniu do banków na drugim końcu rankingu gdzie mamy zdolność na nieduże mieszkanie (Alior z kwotą ponad 170 tys).

Alior Bank zdecydowanie najlepiej liczy zdolność kredytową dla pierwszych trzech segmentów klienta, który może zaproponować klientom kwoty znacznie większe niż konkurencja.

Najmniej dostępnym bankiem dla klientów, co nie powinno jednak dziwić bo DB od zawsze celuje w grupę zamożnych klientów, jest Deutsche Bank PBC.

[table id=12 /]