yeezy - buty od kanye westa

Kolaboracje na linii firma odzieżowa – osoba ze świata showbiznesu występują na świecie dość często. Jednak nie zawsze odnoszą przewidywany sukces. Nie mówimy tutaj o angażowaniu gwiazd do reklam a do tworzenia nowych brandów. Dziś premiera Yeezy Boost 350 – butów zaprojektowanych przez Kanye Westa.

Taki kolaboracji jest lub było bardzo dużo. Najbardziej znana to marka Jordan, która powstała w wyniku współpracy Michaela Jordana z firmą Nike (skądinąd przed kontraktem z MJ małą firmą obuwniczą). Obecnie marka Jordan to brand chyba bardziej lifestyle’owy niż sportowy. Dotychczas żadnej innej marce sportowej nie udało się stworzenie podobnej sub-marki. Dotychczas…

Adidas już dawno temu współpracował z artystami, często wybiera artystów związanych z kulturą miejską np. z zespółem RUN DMC czy Missy Elliot. Jednak nie zaowocowało to stworzeniem brandu na miarę Jordana. Teraz Adidas chyba znalazł swojego Michaela Jordana. Osobą tą jest Kanye West – rapper, artysta, po trochu szaleniec opętany manią własnej wielkości, mąż Kim Kardashian. O Kanye można mówić dużo i różnie, ale nie można mu zabrać jednego – konsekwencji w budowie wizerunku.

Ciekawostką jest, że pierwszym współpracownikiem Kanye był właśnie Nike. Od 2013 raper jednak związał się kontraktem z firmą Adidas. Powstała marka Yeezy. Yeezy to nie tylko buty, ale to one robią najwięcej szumu wokół marki. Marki, która nie aspiruje do bycia marką sportową a właśnie lifestyle’ową. Buty od Kanye West są hitem na całym świecie i biją rekordy sprzedaży oraz osiągają ceny kilkukrotnie wyższe na serwisach aukcyjnych typu ebay niż ich cena sklepowa. Wszystko przez limitowany nakład. Pierwszy nakład w Nowym Jorku sprzedał się całkowicie w ciągu zaledwie 10 minut od oficjalnej premiery. Teraz przyszedł czas na premierę nowej wersji kolorystycznej i historia się powtarza.

Ludzi kolekcjonujących obuwie sportowe jest na świecie mnóstwo. Nie inaczej jest w Polsce. Premiera nowych Yeezy Boost 360 ma miejsce dziś na całym świecie. W Polsce tylko jeden sklep oferuje je oficjalnie – Warsaw Sneaker Store przy Chmielnej 20. Ale nie każdy może kupić buty od Kanye Westa. Na produkt trzeba było się zapisać i trzymać kciuki, żeby otrzymać odpowiedni rozmiar. Pod sklepem w Warszawie kupujący ustawiali się już od poniedziałku(!). (tutaj zdjęcia serwisu tvn24)

Premiera Yeezy – butów od Kanye Westa jak często są nazywane przypomina trochę premierę pierwszych iPhone’ów. Tam też ludzie stali w kolejkach by mieć na własność smartfona. Cóż, stojącym w kolejce życzymy udanych zakupów, a marce Yeezy kolejnych sukcesów w budowaniu brandu, który chyba już teraz stał się legendarny. Bo jak nazwać firmę, której produkty na ebay kosztują ok. 1000 EUR podczas gdy oficjalna ich cena to 200 USD.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here