rosną marże kredytowe, wynajem z crowdfundingiem

Zakup mieszkania czy nieruchomości z myślą o wynajmie nie jest niczym nowym ani odkrywczym. Żeby jednak stać się rentierem potrzebny jest kapitał. Od czego jednak jest społecznościowa zrzutka. W dość nietypowy sposób można stać się rentierem dzięki pomysłowi firmy Mzuri.

Inwestycje na rynku nieruchomości, jak zgodnie twierdzą eksperci, należą do najbezpieczniejszych na rynku. Ryzyko inwestycyjne w stosunku do możliwych zysków jest stosunkowo niskie. Jednak inwestycje w nieruchomości wymagają dużego kapitału. Niektórzy kupują nieruchomości na kredyt z myślą, że przychody z wynajmu pokryją koszty kredytu. Jednak w takim przypadku ryzyko jest coraz większe.

Mzuri to chyba największa na rynku firma specjalizująca się zarządzaniem nieruchomości przeznaczonych na wynajem. Teraz wspólnie z firmą każdy, nawet z małym kapitałem, może inwestować pieniądze na rynku nieruchomości.

Firma wpadła na pomysł kupna kamienicy za pomocą crowdfundingu, czyli społecznościowej zrzutki. Pomysł wypalił. Udało się im zebrać ponad 1,5 mln złotych. Tak powstało Mzuri Crowdfund Investment (Mzuri CFI) przez które można inwestować grupowo w rynek nieruchomości na wynajem. Wystarczy mieć 10 tys złotych, żeby przystąpić do inwestowania.

Sam pomysł swego rodzaju funduszu przez który można inwestować w rynek wynajmu na świecie jest znany, ale w Polsce jest nowością. Mzuri CFI powołało 3 spółki, które mają odmienny plan działania i inwestowania zebranych środków. Dwie z nich zakończyły już zbieranie środków i przystąpić do nich już w tym momencie nie można. Można natomiast przystąpić do programu spółki Mzuri CFI 2 Sp. z o.o.

Strategia spółki polega na zakupie, remoncie i wynajmie nieruchomości. Spółka zakłada roczny zwrot z inwestycji na poziomie 6-7%, który ma się pojawić w drugim roku działalności spółki. Wysokość zysku zależy od wysokości zebranego kapitału i wyników spółki. Obecnie, według informacji ze strony, za 10,5 tys złotych można stać się udziałowcem spółki. Obecny kapitał wynosi 2 mln złotych. Chyba jednak trochę mniej niż zakładali pomysłodawcy. W wywiadach Sławek Mzuri, założyciel firmy, mówił o kapitale 3-5 mln złotych.