koniec mdm 2018, co dalej z mdm, czasy operacyjne

Koniec MdM 2018 jest bardzo blisko. Pieniędzy raczej na pewno nie wystarczy do końca tego miesiąca. Co dalej z MdM?

Blisko końca programu Mieszkanie dla Młodych 2018

Program Mieszkanie dla Młodych w roku bieżącym cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Limity przeznaczone na ten rok już dawno zostały wykorzystane. Zainteresowanym rządową dopłatą do pierwszego mieszkania (lub zmianą na nowe w przypadku rodziny z przynajmniej trójką dzieci) zostały limity na przyszły, ostatni już w programie, rok. Zainteresowani jednak muszą się spieszyć ponieważ pieniądze w Funduszu Dopłat bardzo szybko się kończą. Jest bardzo blisko końca MdM 2018. Kwiecień będzie najprawdopodobniej ostatnim miesiącem z dopłatami. Zarezerwowane pieniądze zostaną wypłacone w przyszłym roku.

Niektóre banki, jak np. BZ WBK, już teraz ograniczają przyjmowanie wniosków jedynie do jutra.

Co dalej z MdM?

Pieniądze się kończą, ale w tym roku. W programie zostanie jeszcze połowa limitu przeznaczona na przyszły rok, którą to będzie można uruchomić z początkiem 2018 roku. Podobna sytuacja miała miejsce rok temu, choć pieniądze skończyły się trochę później.

Jeżeli sytuacja się powtórzy, a możemy przypuszczać, że tak to najprawdopodobniej banki zaczną przyjmować wnioski kredytowe jeszcze w tym roku. Jednak formalna decyzja będzie podjęta dopiero w styczniu 2018.