#WSkórcie to swego rodzaju przegląd prasy…Wyjątkowo, z racji, że jest to pierwszy wpis #wSkrócie – nowego cyklu, który będzie pojawiał się na łamach Finanse w firmie, zamieszczone informacje nie zamykają danych tylko z jednego dnia, a z ostatnich kilku dni.

4

Android Pay w Polsce!

Niewątpliwie dzisiejszym niusem dnia jest pojawienie się elektronicznego portfela Android Pay w Polsce. Polska jest drugim europejskim krajem, po Wielkiej Brytanii, gdzie Android Pay jest dostępny. Jednocześnie to pierwszy z trzech największych graczy, obok Apple Pay i Samsung Pay, na rynku portfeli elektronicznych dostępny u nas w kraju. Portfel elektroniczny to usługa, która, w największym uproszczeniu, pozwala płacić telefonem w sklepach. Do aplikacji trzeba jednak „podpiąć” swoje obecne karty. I tutaj może spotkać rozczarowanie niektórych z nas…

W pierwszym okresie obecności dostęp do usługi będzie dość istotnie ograniczony. Z aplikacji będą mogli korzystać jedynie klienci trzech banków:

  • Alior Bank
  • BZ WBK
  • T-Mobile Usługi Bankowe (bankowa „odnoga” Alior Banku)

Wkrótce do wyżej wymienionych ma dołączyć mBank.

3

Google i Facebook blokują fałszywe informacje

Po ostatnich wyborach w USA rozgorzała dyskusja na temat wpływu publikowania nieprawdziwych informacji w serwisach społecznościowych. Głównie, atakowaną stroną był Facebook. Wiele osób zarzucało serwisowi, że publikowane na jego łamach treści o sondażach wyborczych były nieprawdziwe co wpłynęło na wygraną Donalda Trumpa. Jak informuje serwis TechCrunch, w efekcie firmy Google i Facebook wprowadzają zakaz wykupu reklam dla stron publikujących nieprawdziwe lub wprowadzające w błąd informacje. Zakaz dotyczy wykupu usług w AdSense i promowanych postów na Facebooku.

2

Samsung na zakupach.

Samsung ostatnich kilkunastu tygodni nie może zaliczyć do udanych. Przede wszystkim za problemy z (wycofanym już z rynku) flagowcem Galaxy Note 7. Złe wiadomości mogły okazać się wodą na młyn przy podejmowaniu decyzji co do przyszłości firmy. Samsung poszedł na zakupy, które zaowocowały trzema naprawdę dużymi wydarzeniami:

  • firma kupiła gotowego asystenta głosowego – Viv
  • Samsung kupił firmę Harman, właściciela takich marek jak Harman Kordon czy JBL
  • do tego ostatnim zakupem jest Rich Communications Services od NewNet Communication Technologies

Kupno Harmana pozwoli na zdobycie większego udziału w rynku motoryzacyjnym w sektorze audio-technologicznym. Natomiast Rich Communications tworzy aplikację do wysyłania wiadomości. Usługę, która pozwala na wysyłanie wiadomości podobnych w formie do iMessage, Messengera czy WhatsApp. Co ciekawe usługa ta będzie dostępna w zwykłym sms-ie. Więcej na ten tamat na łamach cnet.com

1

BMW ReachNow wjeżdża do Nowego Jorku

Autorski program udostępniania aut z koncernu BMW, ReachNow, zdobywa kolejne miasto – Nowy Jork. Konkretnie jedną dzielnicę – Brooklyn. To trzecie miasto po Portland i Seattle. Co ciekawe, program ReachNow, jest jednocześnie rozwijany i od teraz można nie tylko pożyczyć auto, ale zamówić je z kierowcą.

 

Finanse w firmie na facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here