Idea Bank (przy)jedzie wielką kasę

Wpłatomat Idea Bank

Idea Bank wprowadza do swojej usługi mobilnego wpłatomatu udogodnienie dla firm, które chcą wpłacić większą gotówkę. Dotychczas wpłacić można było jednorazowo maksymalnie 150 banknotów. Dla firm, które chciały wpłacić kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy sama operacja wpłaty mogła trwać kilkadziesiąt minut. Dlatego Idea Bank podjął decyzję o wprowadzeniu do oferty mobilnego wpłatomatu, który będzie w stanie przyjąć dużą gotówkę jednorazowo. Usługa jest skierowana dla tych, którzy chcą wpłacić minimum 20 tys złotych. Teraz oprócz banknotów można wpłacić również bilon. O chęci wpłaty większej gotówki bank należy poinformować przez aplikację mobilną. Jak na razie dostępny wpłatomat z wrzutnią jest jedynie w Warszawie, jednak bank docelowo wprowadzi usługę również w innych miastach. Dziś w całym kraju jeździ 19 mobilnych wpłatomatów. Już w przyszłym roku flota ma się powiększyć o kolejne 17 aut.

Uber wydaje karty płatnicze w Ameryce Południowej

uber wydaje karty płatnicze

Jakiś czas temu na łamach Finanse w firmie opublikowany został artykuł, w którym zastanawialiśmy się czy Uber ma szansę zostać globalnym pośrednikiem finansowym. Ostatnie informacje z największego startupu na świecie wydają się tylko potwierdzać takie spekulacje. Uber podpisał umowę o współpracy z meksykańskim elektronicznym bankiem Bankaool oraz Mastercard w ramach, której będzie proponował karty debetowe dla swoich klientów w Meksyku. To pierwszy tego typu mariaż Ubera z bankiem w Ameryce Południowej.

Wprowadzenie karty debetowej ma pozwolić klientom, którzy nie posiadają karty kredytowej lub ich obecna karta debetowa nie pozwala na dokonanie zakupów online, na korzystanie z usług Ubera. Karta Ubera jest tradycyjną kartą, czyli pozwala na płacenie nią za zakupy w sklepach czy wyciąganie pieniędzy z bankomatu.

Nie jest to pierwsza współpraca startupu z bankiem, ale pierwsza, która proponuje rozwiązanie dla klientów, a nie dla współpracowników. W USA Uber podpisał umowę z GoBank, który prowadzi konta dla kierowców Ubera, na które bezpośrednio po danym kursie z klientem otrzymuje przelew wynagrodzenia.

 

Cydrownia S.A. szuka chętnych na udziały za ok. 90 tys EUR

cydrownia

Smakosze cydru i nie tylko oni mogą zainwestować w produkcję tego zdobywającego coraz większą popularność trunku. Cydrownia S.A., polski producent cydru, właściciel marek Cider Inn, Dzik i Cydr Grójecki chce zebrać z rynku ponad 400 tys złotych dzięki crowdfundingowi udziałowemu. Oferta zakłada sprzedaż ponad 11% akcji spółki w zamian za 400 tys złotych (ok. 90 tys EUR). Crowdfunding jest prowadzony na platformie Beesfund. Na dziś firma zebrała już ponad 15% oczekiwanej kwoty.