volvo uruchomisz bez kluczyków

Marka Volvo przeżywa właśnie jeden z najlepszych okresów w historii swojej działalności. Potwierdzeniem są wyniki sprzedażowe oraz finansowe marki, która jeszcze stosunkowo niedawno była skazywana na niebyt po przejęciu przez chiński Geely. Takie przypuszczenia okazują się zupełnie nieprawdziwe.

Nowa linia modeli Volvo może się podobać i wskazują wyniki sprzedażowe firmy Volvo trafiło w gusta. Cała gama modeli ma być sukcesywnie wymieniana. Dotychczas w nowym designie zobaczyliśmy trzy modele – Volvo XC90, limuzynę S90 i kombi V90, które już niedługo trafi do salonów dealerskich. W 2015 zarejestrowano w Polsce ponad 1000 samochodów Volvo więcej niż w roku 2014. Z nowej linii dostępny był tylko SUV XC90 i to jedynie przez pół roku co może sugerować, że tegoroczne wyniki będą jeszcze lepsze. Dodatkowo firma podpisała umowę o współpracy z Grupą mBank, która dostarczyła nowe rozwiązania finansowe zarówno dla klientów jak i samej sieci dealerskiej co również może wpłynąć na wyniki marki. Zainteresowanych konkretnymi cyferkami odsyłamy do komunikatu prasowego marki.

Na tym firma jednak nie kończy, jak poinformowało biuro prasowe marki w 2017 Volvo będzie można uruchomić bez kluczyków. Wiosną tego roku system będzie testowany w Szwecji przez firmę należącą do marki – Sunfleet. Wydaje się, że rozwiązanie zaproponowane przez Volvo może być rewolucyjne.

Samochody marki będą obsługiwane, zamiast tradycyjnych kluczyków czy mniej tradycyjnych kart, za pomocą aplikacji na smartfonach. Co więcej, aplikacja ma mieć możliwość współpracy z kilkoma egzemplarzami, czyli zmieniając lokalizację możemy korzystać z innego egzemplarza Volvo na całym świecie. Właściciel może przesłać „klucz” do innego użytkownika aplikacji, aby ten mógł uruchomić dany pojazd.

To nie pierwszy raz kiedy szwedzki producent eksperymentuje z najnowszymi technologiami. W poprzednim roku umożliwił dostarczenie zakupów dokonanych online bezpośrednio do danego samochodu. Kurier mógł otworzyć bagażnik danego samochodu przez jednorazowy klucz elektroniczny.

Podsumowując, marka ma przed sobą dobry czas. Wykorzystanie technologii mobilnej, która cały czas się rozwija, w życiu codziennym jest coraz większe. Właściwie mając przy sobie smartfona mamy wszystko. Ma to swoje niezaprzeczalne zalety ale też kilka istotnych niedogodności. Od 2017 nie trzeba będzie pamiętać o kluczykach, ale o naładowaniu telefonu.