kredyt dla firm w ING

Od lutego tego roku w banku ING zmiany w zakresie ofert objęły kredyt mieszkaniowy jak i ofertę dla firm. Po promocji pożyczki gotówkowej dla firm z dłuższym stażem wchodzi nowa oferta.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy bank ING co jakiś czas wprowadzał jakąś promocję na kredyt dla małych firm. Z ostatnim dniem stycznia skończyła się promocja dla firm, które są obecne na rynku dłużej niż 4 lata. W tym momencie bank nie wprowadza kolejnej nowej akcji promocyjnej, a zmienia warunki kredytowe dla pożyczki gotówkowej niezabezpieczonej.

Kredyt dla firm w ING to oferta zależna jest od zdolności kredytowej i segmentu klienta:

  • kwota kredytu nawet 500 tys złotych – dla klienta tzw. „premium” czyli wykonującego wolny zawód (lekarz, prawnik) oraz dotychczasowych klientów spełniających określone wymagania majątkowe banku.
  • do 350 tys złotych dla klientów prowadzących działalność dłużej niż 4 lata
  • do 250 tys złotych dla pozostałych
  • okres kredytowania wynosi do 120 miesięcy (10 lat)

Marża kredytowa jest również uzależniona od segmentu klienta oraz kwoty kredytu oraz jego wariantu – czy kredyt jest z prowizją (2,5% – podwyżka o 0,5 p.p. względem poprzedniej oferty) czy też bez prowizji.

Mieści się ona w przedziale od 3,5% do 6% w wariancie z prowizją i od 4% do 8% w wariancie bez prowizji. Niższa wartość jest zarezerwowana dla klientów premium. Co ciekawe bank proponuje 5% marży dla każdego klienta, który posiada w banku rachunek od 6 miesięcy lub kredyt, karę lub leasingW takim przypadku ING nie pobiera prowizji za uruchomienie kredytu. Oferta jest dostępna również dla klientów, którzy konsolidują zobowiązania z innego banku. 

Bank tak jak w swoich ofertach wcześniejszych zakłada możliwość obniżenia marży o 0,5 p.p. dodatkowo w zamian za skorzystanie z ubezpieczenia do kredytu. Ubezpieczenie kosztuje 0,15% miesięcznie salda pozostałego do spłaty.

Oferta jest skierowana do mikroprzedsiębiorstw, które nie posiadają osobowości prawnej oraz nie prowadzą pełnej księgowości.