kredyt dla firm w ING

Od lutego tego roku w banku ING zmiany w zakresie ofert objęły kredyt mieszkaniowy jak i ofertę dla firm. Po promocji pożyczki gotówkowej dla firm z dłuższym stażem wchodzi nowa oferta.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy bank ING co jakiś czas wprowadzał jakąś promocję na kredyt dla małych firm. Z ostatnim dniem stycznia skończyła się promocja dla firm, które są obecne na rynku dłużej niż 4 lata. W tym momencie bank nie wprowadza kolejnej nowej akcji promocyjnej, a zmienia warunki kredytowe dla pożyczki gotówkowej niezabezpieczonej.

Kredyt dla firm w ING to oferta zależna jest od zdolności kredytowej i segmentu klienta:

  • kwota kredytu nawet 500 tys złotych – dla klienta tzw. „premium” czyli wykonującego wolny zawód (lekarz, prawnik) oraz dotychczasowych klientów spełniających określone wymagania majątkowe banku.
  • do 350 tys złotych dla klientów prowadzących działalność dłużej niż 4 lata
  • do 250 tys złotych dla pozostałych
  • okres kredytowania wynosi do 120 miesięcy (10 lat)

Marża kredytowa jest również uzależniona od segmentu klienta oraz kwoty kredytu oraz jego wariantu – czy kredyt jest z prowizją (2,5% – podwyżka o 0,5 p.p. względem poprzedniej oferty) czy też bez prowizji.

Mieści się ona w przedziale od 3,5% do 6% w wariancie z prowizją i od 4% do 8% w wariancie bez prowizji. Niższa wartość jest zarezerwowana dla klientów premium. Co ciekawe bank proponuje 5% marży dla każdego klienta, który posiada w banku rachunek od 6 miesięcy lub kredyt, karę lub leasingW takim przypadku ING nie pobiera prowizji za uruchomienie kredytu. Oferta jest dostępna również dla klientów, którzy konsolidują zobowiązania z innego banku. 

Bank tak jak w swoich ofertach wcześniejszych zakłada możliwość obniżenia marży o 0,5 p.p. dodatkowo w zamian za skorzystanie z ubezpieczenia do kredytu. Ubezpieczenie kosztuje 0,15% miesięcznie salda pozostałego do spłaty.

Oferta jest skierowana do mikroprzedsiębiorstw, które nie posiadają osobowości prawnej oraz nie prowadzą pełnej księgowości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here