baselworld 2016

17 marca ruszyło święto czasomierzy – Targi Baselworld potrwają od 17 – 24 marca 2016. W tym czasie można podziwiać najnowsze modele, premiery oraz najlepsze na świecie marki zegarków. Baselworld to międzynarodowe targi zegarków i biżuterii, które pokazują jakie będą trendy w nadchodzących 12 miesiącach.

Zegarek to dla wielu ludzi bardzo ważna, jeżeli nawet nie najważniejsza część ubioru. Szwajcarski rynek zegarków powiększył się o 60% w ciągu ostatnich 5 lat. W trakcie odbywających się właśnie w szwajcarskiej Bazylei największych targów klasycznych czasomierzy – Baselworld można za jedyne 60 CHF (bilet jednodniowy) lub 150 CHF na cały czas targów. Targi Baselworld to największe tego typu wydarzenie na świecie, które odwiedza średnio 150 tys osób ze 100 krajów. Obecnych na tegorocznych targach jest ponad 1500 wystawców, z czego z samej Szwajcarii – 300, którzy prezentują swoje produkty i wyroby na ponad 140 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni.

W jednym miejscu można zobaczyć produkty największych i najbardziej luksusowych firm produkujących tradycyjne czasomierze. Tegoroczne targi pokazują, że zdobywające popularność smartwatche nie zagrażają tradycyjnym zegarkom. Nie mniej jednak nie oznacza to, że takie firmy jak Breitling czy TAG Heuer nie spoglądają w stronę nowych technologii. Wręcz przeciwnie tradycyjne czasomierze mogą również być innowacyjne, ale wybierają do tego inną drogę. TAG Heuer model Connected jest tutaj tzw. wyjątkiem potwierdzającym regułę. Klasyczne zegarki mają przede wszystkim spełniać swoją podstawową funkcję czyli mierzyć czas, a wszelkie funkcje smart mają być pokazywane na ekranie smartfonów, nie samego zegarka.

W poniższym linku można zobaczyć najciekawsze propozycje na odbywających się obecnie targach. Propozycje wybrane zostały przez samych ogranizatorów.

 

http://epaper.mch-group.com/baselworld/2016/brand-book/#/0

A tutaj bardzo fajnie wydany magazyn przez Baselworld z codziennymi informacjami na temat wystawców oraz dziennym komentarzem do targów:

http://epaper.mch-group.com/BASELWORLD/2016/BWDN20160317/index.html#/0