akcesoria do urządzeń mobilnych

Wraz z rozwojem technologii mobilnej rozwija się rynek akcesoriów do tych urządzeń. Wokół głównych marek powstały przedsiębiorstwa, które produkują dla nich dodatkowe akcesoria. Takich firm pewnie są setki, ale niektóre dorobiły się pewnej renomy i są marką samą w sobie.

W Polsce rynek etui, toreb czy innych akcesoriów nie jest jeszcze tak rozrośnięty jak ma to miejsce w innych krajach europejskich, nie wspominając o Stanach Zjednoczonych. Produktów tzw. klasy premium na naszym rynku jest bardzo mało. Zapewne przeszkodą wejścia na rynek poniższych marek jest cena. Praktycznie wszystkie z prezentowanych marek są niedostępne w oficjalnej sprzedaży w Polsce. Niektóre można znaleźć na portalach aukcyjnych, ale dostęp do nich jest ograniczony.
Co wyróżnia poniższe produkty to materiały z jakich są produkowane, które faktycznie są najwyższej jakości. Większość z nich stawia na naturalne skóry, niepowtarzalny design czy współpracę z innymi renomowanymi markami. Praktycznie wszystkie są wykonywane ręcznie co zapewne ma również wpływ na cenę.

Zdjęcia wybranych produktów poniższych producentów publikujemy na naszym koncie na Instagramie.

1. Knomo

Londyńska marka specjalizująca się w produkcji toreb na laptopy. Oferowane produkty są przede wszystkim tworzone z myślą o produktach marki Apple. Torby marki są w dużej mierze wykonywane przede wszystkim dla kobiet i większość produktów nie przypomina nudnych i topornych toreb na laptopa. Firma w swoich produktach łączy niecodzienny, elegancki design i użyteczność. Kilka jej produktów jest dostępnych w Apple Store.

Adres strona producenta: knomobags.com

 

2. Vaja

Jedna z najciekawszych marek na rynku. Argentyńska firma specjalizuje się w etui i futerałach na smartfony Apple. Wszystkie produkty są wykonywane ręcznie, z najlepszych specjalnie wyselekcjonowanych skór. Co ciekawe, etui można w pełni spersonalizować i samodzielnie skomponować swoje etui. Wadą firmy jest fakt, że poza iPhone’m firma nie praktycznie nie ma oferty.

Adres strona producenta: vajacases.com

Nuova Pelle from Vaja Cases on Vimeo.

 

3. Beyzacases

Jedna z najszybciej rozwijających się firm z tego segmentu. Zaczynali podobnie jak większość od produktów Apple. Obecnie ta turecka marka produkuje etui dla większości flagowych smartfonów i tabletów. Do tego wprowadziła do swojego portfolio torby i portfele. Jako jedyna firma z tego segmentu współpracowała z marką Aston Martin.

Adres strona producenta: beyzacases.com

4. Sena

Jeden z pierwszych producentów z USA. Najprawdopodobniej pierwszy, który zauważył nie tylko produkty Apple.

Adres strona producenta: senacases.com

5. Mac Case

Według naszych informacji pierwsza firma z USA, która zdecydowała się produkować etui i torby na urządzenia mobilne. Dziś firma nie jest tak znana jak pozostałe marki w zestawieniu.

Adres strona producenta: mac-case.com

6. Evouni

Azjatycka firma, która ma bardzo nietypowe nawet na nietypowe pomysły. Etui dla telefonu wykonane z drewna, proszę bardzo. Etui skórzane bez zatrzasków w postaci jednego kawałka skóry – również dostaniecie.

Adres strona producenta: evouni.com

7. Bling My Thing

Jedna z najfajniejszych marek szczególnie dla kobiet. BMT stawia na Svarowski Elements i to przede wszystkim wyróżnia firmę. Jak na firmę z Tajlandii jakość jest na najwyższym poziomie.

Adres strona producenta: bling-my-thing.com

8. Toffee

Australijska firma, której produktów bardzo trudno dostać w Europie. Jest to jedyna marka, której produktów nie mieliśmy okazji widzieć na żywo.

Adres strona producenta: toffeecases.com

9. Cote & Ciel

Francuska firma, która swoje produkty opiera o wyroby z tzw. „cottonu”. Właściwie nie ma nic specjalnego w produktach Cote…Choć właśnie to nic nadzwyczajnego powoduje, że marka jest jedną z najchętniej kupowanych w Europie.

Adres strona producenta: coteetciel.com

10. Piel Frama

Jak to mówią „last but not least”. Firma, która ma największe doświadczenie na rynku. Hiszpańska firma ma ponad 80-lat doświadczenia! Oczywiście etui na telefony przyszły później ale doświadczenie firmy w wyrobach skórzanych pokazuje, że firma jest jedną z najlepszych na świecie w swoim fachu.

Adres strona producenta: pielframa.com

Finanse w firmie na facebooku