tallinder marka premium od LPP
fot. LPP

Największy w Polsce producent odzieży – gdańska firma LPP wprowadza markę Tallinder. Pierwszą markę premium w swojej ofercie. Firma jest właścicielem takich marek jak Reserved, Cropp, House, Mohito i SiNSAY.

Ostatnio pisaliśmy o LPP w przypadku najmu sklepu dla marki Reserved przy Oxford Street w Londynie. Firma nie zwalnia tempa i w ostatnim komunikacie spółki dowiadujemy się o stworzeniu marki Tallinder. Jak podaje komunikat:

Tym razem firma stawia na odzież i akcesoria adresowane do zamożniejszych i najbardziej wymagających klientów. Pierwszy salon marki Tallinder otwarty zostanie w lutym w Gdańsku – w mieście, w którym ponad dwie dekady temu swą działalność rozpoczęła firma LPP. Całość kolekcji nowej marki będzie także dostępna w sklepie internetowym tallinder.com

Ostatnią marką jaką powołała spółka do życia jest SiNSAY. Miało to miejsce 3 lata temu. Co ciekawe wraz ekspansją na rynki zagraniczne marki Reserved, Tallinder zadebiutuje w Polsce i tutaj będzie rozwijany. Pierwszy salon już w lutym w Gdańsku, jak mówi komunikat, a w ciągu następnych w Bydgoszczy, Lublinie, Katowicach, Szczecinie, Wrocławiu oraz Gdyni. Jak podaje spółka poszukiwane jest odpowiednie miejsce na salon w stolicy.

LPP przygotowywało debiut marki ponad półtora roku. Tallinder ma być skierowany do osób bardziej wymagających. Jak podaje komunikat prasowy spółki:

Tallinder jest marką z segmentu premium dedykowaną osobom powyżej 30 roku życia, które kreując swój wizerunek wyznają zasadę less is more i poszukują ponadczasowych, eleganckich projektów, które będą dopełnieniem ich dynamicznego, nowoczesnego stylu życia. W kolekcji marki klienci znajdą zarówno linię damską, jak i męską, składające się z ubrań oraz akcesoriów i butów.

Dotychczas LPP odnosiło sukcesy przy tworzeniu swoich nowych marek. Czy powtórzy je przy nowym projekcie?