Zazwyczaj przy staraniu się o kredyt firmowy musimy uzbroić się w cierpliwość i spokojnie czekać na decyzję. Co prawda banki starają się ograniczyć czas wydawania decyzji do minimum to jednak otrzymanie kredytu dość szybko nie jest proste. A pieniędzy potrzebujemy na przysłowiowe wczoraj, co wtedy?

W teorii kilka banków jest w stanie wydać decyzję kredytową dość szybko. Opisanych zostało w serwisie już kilka takich produktów, na przykład kredyt w BGŻ BNP Paribas czy kredyt na PIT w BIZ Banku. O ile w kredyt w BGŻ BNP ma faktycznie atrakcyjne warunki i często warto na niego chwilę poczekać to kredyt w BIZ Banku jest skierowany raczej do grupy osób, które nie patrzą na ogólne koszty kredytu, a łatwość jego otrzymania. Żadnego z nich nie dostaniemy zazwyczaj podczas jednego spotkania z doradcą.

W BGŻ BNP będziemy potrzebowali zgromadzić dodatkowe dokumenty finansowe co również odracza termin uzyskania kredytu. Alternatywą dla tych ofert może być szybki kredyt firmowy w Raiffeisen Polbank. Kwota kredytu nie jest może oszałamiająca bo „tylko” 50 tys PLN, ale jesteśmy takie finansowanie otrzymać w trakcie jednej wizyty w placówce.

Zaletą kredytu jest niewątpliwie szybkość wydania decyzji, która leży w kompetencjach dyrektora placówki. Oczywiście musimy spełnić dodatkowe wymagania proceduralne wnioskując o taki kredyt, ale nie jesteśmy skazani na widzimisię analityka. Szybki kredyt dla firm Raiffeisen Polbank jak podkreśla reklama banku udzielany jest w 15 minut.

Co ważne kredyt możemy uzyskać w trzech formach spłaty:

  • kredytu ratalnego
  • limitu w rachunku bieżącym firmy
  • limitu na karcie kredytowej Visa

Kolejną zaletą oferty jest ilość dokumentacji potrzebnej do złożenia wniosku. Wystarczy PIT za ostatni zamknięty rok finansowy. Oferta jest skierowana do wszystkich form prawnych działalności, niezależnie od branży w której funkcjonują. Muszą być prowadzone min. 12 miesięcy.

Co istotne dla niektórych przedsiębiorców, bank nie wymaga zgodny współmałżonka nawet przy max dostępnej kwocie kredytu. Do uruchomienia kredytu będzie nam potrzebne jedno z aktualnych zaświadczeń o niezaleganiu – albo z Urzędu Skarbowego albo z ZUS.

Przy kredytach firmowych co może zostać uznane za wadę lub raczej niedogodność dla klientów jest konieczność założenia rachunku firmowego, z którego deklarujemy się aktywnie korzystać. Co prawda konto wymarzone dla firm jest dość atrakcyjnym produktem na rynku to jednak musimy się pożegnać ze starym bankiem na rzecz nowego lub posiadać dwa rachunki.

Kredyt może być szybkim rozwiązaniem dla potrzebujących gotówki „na już”.