Smartwatch. Najlepsze modele z 2015/2016.

Rynek inteligentnych zegarków, czyli zdobywających coraz większą popularność -smartwatchy, prężnie się rozwija. Praktycznie każdy producent sprzętu mobilnego, a przede wszystkim smartfonów ma w swojej ofercie smartwatch.

Zegarki typu smart zyskały na popularności wraz z premierą Apple watch. To oddaje siłę marketingową marki bo choć firma nie była pierwszą, która zaprezentowała inteligentny zegarek, to właśnie od tej premiery rynek tzw. technologi ubieralnej zdecydowanie przyspieszył.

Coraz częściej się mówi, że to właśnie one mają nadawać tempo wzrostu dla rynku elektroniki. Na rynku jest dostępnych coraz więcej aplikacji budowanych specjalnie dla tych urządzeń. Google stworzyło specjalny system – Android Wear, z którego w poniższym zestawieniu korzysta większość marek. Smartwatch to przede wszystkim pomysł firm produkujących elektronikę i sprzęt mobilny, ale próba zaistnienia tradycyjnych „zegarmistrzów” jak w Fossil czy TAG Heuer może faktycznie zwiastować, że ten segment będzie się rozwijał bardzo dynamicznie.

Trudno wybrać najlepszy, wszystkie pod względem technologii są bardzo zbliżone do siebie. Choć te zegarki próbują nas przekonać, że pokazywanie tylko czasu jest już passe. Jednak pierwsze projekty smartwatchy zakładały, że design musi być innowacyjny, teraz można zauważyć inny trend. Smartwatche mają przypominać tradycyjne zegarki.

Trudno wybrać najlepszy. Pod względem technologii zegarki są bardzo do siebie podobne. Głównym powodem wyboru będzie pewnie prestiż lub najzwyczajniej design czy cena. Zestawienie alfabetyczne najlepiej ocenianych zegarków smart w roku 2015 i najbardziej oczekiwane premiery 2016.

1. Apple Watch

fot. Apple

Cena: od 2779 PLN

System operacyjny: iOS

2. Asus ZENWATCH 2

Fot. Asus

Cena: 149,99 USD

System operacyjny: Android Wear

3. Fossil Q

Fot. Fossil

Cena: 275 USD

System operacyjny: Android Wear

4. Huawei WATCH

Fot. Huawei

Cena: 2099 PLN

System operacyjny: Android Wear

5. LG Watch URBANE

Fot. LG

Cena: 1199 PLN

System operacyjny: Android Wear

6. Motorola MOTO 360 (2gen)

Fot. Motorola

Cena: od 1249 – 1439 (w zależności od koperty)

System operacyjny: Android Wear

7. Pebble TIME ROUND

Fot. Pebble

Najchudszy i najlżejszy smartwatch na świecie.

Cena: ok. 240 EUR

System operacyjny: Pebble OS 3.0

8. Samsung GEAR S2

fot. Samsung

Cena: 1499 PLN

System operacyjny: Tizen

9. TAG Heuer CONNECTED

Fot. TAG Heuer

Cena: 1350 EUR

System operacyjny: Android Wear

 

Finanse w firmie na facebooku