Premiera Samsunga Galaxy S7 i S7 Egde.

Na temat flagowego modelu smartfona firmy Samsung plotkowano od miesięcy. Coraz nowsze przecieki sprawiały, że spekulacjom nie było końca. Wczoraj odbyła się oficjalna premiera. Czy Samsung Galaxy S7 i S7 Egde zaskoczył?

Samsung to największy konkurent firmy Apple. Te dwie firmy praktycznie rozdają karty na rynku i choć inni próbują to nie są w stanie zagrozić obu markom. Premiery flagowych urządzeń obu marek – modeli Galaxy i iPhone’ów – zbudzają niemałe zainteresowanie rynku. Najnowszy Galaxy S7 i S& Edge miał wczoraj premierę w Barcelonie podczas Mobile World Congress 2016.

W przypadku nowego Galaxy nie można mówić o rewolucji. Poprawione zostały jednak główne mankamenty poprzedniego modelu. Pod względem designu również niewiele się zmieniło. Nowy model bardzo przypomina poprzednią generację – S6. Smartfony mają szklany przód i tył, które są połączone metalową ramką. Zmieniło się jednak sporo wewnątrz samego urządzenia.

Oba modele S7 i S7 Edge mają takie same parametry, różnią się przede wszystkim wielkością. S7 ma ekran o przekątnej 5,1 cala, a S7 Egde 5,5 – oba w technologi AMOLED.

Wydajność nowego 8-rdzeniowego procesora wzrosła o 30% względem poprzedniego modelu, moc układu graficznego o ponad 60%. System operacyjny to Android Marshmallow. Zmienił się jednak aparat fotograficzny urządzenia. Po latach prześcigania się producentów w coraz to większą ilość megapikseli Samsung postanowił zaoferować mniej megapikseli w nowym modelu – 12 megapikseli w porównaniu do 16 megapikseli w poprzednim modelu – zapewniając jednocześnie lepsze zdjęcia. Wszystko przez zastosowanie nowej przysłony f/1.7.

Zmianie uległy też akumulatory – w S7 zastosowano baterię o pojemności 3000 mAh, natomiast w S7 Edge – 3600 mAh.

W najnowszym modelu Samsung powrócił do możliwości korzystania i rozbudowywania pamięci przez karty Micro SD, czego zabrakło w poprzednim modelu. Jednak najważniejszą cechą, która jest bardzo mało popularna (nie wiedzieć czemu) wśród producentów, jest wodoodporność. Galaxy S7 jest wodoszczelny do głębokości ponad 1 metra, dzięki normie IP68.