samsung galaxy s7

Na temat flagowego modelu smartfona firmy Samsung plotkowano od miesięcy. Coraz nowsze przecieki sprawiały, że spekulacjom nie było końca. Wczoraj odbyła się oficjalna premiera. Czy Samsung Galaxy S7 i S7 Egde zaskoczył?

Samsung to największy konkurent firmy Apple. Te dwie firmy praktycznie rozdają karty na rynku i choć inni próbują to nie są w stanie zagrozić obu markom. Premiery flagowych urządzeń obu marek – modeli Galaxy i iPhone’ów – zbudzają niemałe zainteresowanie rynku. Najnowszy Galaxy S7 i S& Edge miał wczoraj premierę w Barcelonie podczas Mobile World Congress 2016.

W przypadku nowego Galaxy nie można mówić o rewolucji. Poprawione zostały jednak główne mankamenty poprzedniego modelu. Pod względem designu również niewiele się zmieniło. Nowy model bardzo przypomina poprzednią generację – S6. Smartfony mają szklany przód i tył, które są połączone metalową ramką. Zmieniło się jednak sporo wewnątrz samego urządzenia.

Oba modele S7 i S7 Edge mają takie same parametry, różnią się przede wszystkim wielkością. S7 ma ekran o przekątnej 5,1 cala, a S7 Egde 5,5 – oba w technologi AMOLED.

Wydajność nowego 8-rdzeniowego procesora wzrosła o 30% względem poprzedniego modelu, moc układu graficznego o ponad 60%. System operacyjny to Android Marshmallow. Zmienił się jednak aparat fotograficzny urządzenia. Po latach prześcigania się producentów w coraz to większą ilość megapikseli Samsung postanowił zaoferować mniej megapikseli w nowym modelu – 12 megapikseli w porównaniu do 16 megapikseli w poprzednim modelu – zapewniając jednocześnie lepsze zdjęcia. Wszystko przez zastosowanie nowej przysłony f/1.7.

Zmianie uległy też akumulatory – w S7 zastosowano baterię o pojemności 3000 mAh, natomiast w S7 Edge – 3600 mAh.

W najnowszym modelu Samsung powrócił do możliwości korzystania i rozbudowywania pamięci przez karty Micro SD, czego zabrakło w poprzednim modelu. Jednak najważniejszą cechą, która jest bardzo mało popularna (nie wiedzieć czemu) wśród producentów, jest wodoodporność. Galaxy S7 jest wodoszczelny do głębokości ponad 1 metra, dzięki normie IP68.