leasing 1%

Druga rewolucja należy do Idea Leasing

O tym produkcie nie napiszemy aż tak dużo. Najważniejszą informacją jest fakt, że Idea Leasing wprowadził leasing liczony kilometrami – Happy Miles. Rewolucyjne jest tu podejście do płatności miesięcznych za użytkowany samochód – im więcej jeździsz tym więcej płacisz, natomiast w miesiącu gdy tych kilometrów zrobisz mniej to mniejsza będzie twoja rata leasingowa. W tym miejscu może wydawać się, że Idea Leasing odpowiada na potrzeby Pana Krzysztofa Stanowskiego, którego problemy z awaryjnym egzemplarzem Mercedesa śledzi do dzisiaj Polska.

To wszystko dzięki zastosowaniu odpowiedniego urządzenia GPS, które monitoruje nasz miesięczny przebieg po czym, w dużym uproszczeniu, wystawia fakturę. Według reklamy za kilometr Oplem Astrą kombi zapłacimy ok. 38 gr. Do raty doliczana jest stosunkowo niska stała opłata miesięczna. Czyli nie jeździmy nie płacimy (prawie). Jednak kilka czynników nie do końca jest jasnych – wysokość wykupu, ten jest „ruchomy” ze względu na brak możliwości przewidzenia ostatecznej wartości auta po okresie leasingu.

Oferta Idea Leasing chyba jednak nie jest tak tania jak można by się sugerować obietnicami, a wręcz może okazać się znacznie droższa od tradycyjnego leasingu. Jednak samo zastosowanie „kilometrówki” do rozliczeń miesięcznych jest jak najbardziej godne uwagi i być może inni ten pomysł rozwiną, tak jak to miało miejsce w przypadku leasingu z niską ratą.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here