leasing 1%

Końcówka roku to przede wszystkim dwie duże nowości. Na rynku leasingu dzieje się znacznie więcej niż na tradycyjnym rynku bankowym. Leasing jest obok tradycyjnego kredytu najchętniej wybieraną formą finansowania – to praktycznie już slogan, który w niedługim czasie ma szansę na zmianę kolejności w pierwszej części zdania. Przynajmniej, w sektorze motoryzacji.

W przypadku finansowania inwestycji z pomocą kredytu, banki, na naszym rodzimym rynku praktycznie niczym nie zaskakują. Od czasu do czasu wprowadzają promocje, które zazwyczaj dotyczą kosztów kredytu i praktycznie na tym się kończy. Inaczej jest w przypadku leasingu – tutaj rynek jest zdecydowanie bardziej pomysłowy. Można nawet stwierdzić, że rynek leasingu szybciej dostrzega i reaguje na potrzeby klientów w postaci nowych rozwiązań niż robią to banki. Do tego leasing wydaje się być znacznie łatwiej dostępny dla klientów niż tradycyjny kredyt bankowy. Te dwa aspekty najprawdopodobniej są przyczyną tak szybkiego rozwoju leasingu w Polsce.

Segment motoryzacyjny napędza innowacje w ofertach leasingowych

Nawet nie segment motoryzacyjny ogólnie, a konkretnie segment – samochodów osobowych i dostawczych, czyli największa nisza leasingu. Najprężniej działający segment rynku leasingu wprowadza co chwila nowe oferty czy usługi. Dla przykładu oferta tak zwanego taniego leasingu, czy też leasingu z niską ratą jeszcze rok temu była dostępna praktycznie u czterech producentów aut premium. Dziś jest dostępna prawie u każdego dealera, a Getin Leasing ma taki produkt dla każdego w swoim portfolio. Ostatni kwartał do wręcz wysyp ofert z tzw. leasingiem 1%, o którym również magazyn Finanse w firmie pisał. To odmiana leasingu z niską ratą, ale dość transparentna w swoich warunkach dla klienta, który z góry może obliczyć wartość raty leasingowej.

Jednak na koniec roku dwie firmy mają dwie nowe oferty, co dowodzi, że leasing wciąż reaguje na potrzeby rynku. Niską ratę w leasingu konsumenckim w Audi Perfect Lease (Volkswagen Financial Services) oraz leasing liczony kilometrami w Idea Leasing. To dwie zupełne nowości na rynku skierowane do zupełnie innych klientów. Jedna wydaje się być wręcz „uszyta” dla konkretnego klienta, ale o tym w dalszej części wpisu.

Najpierw Audi…

Audi Perfect Lease to nazwa programu leasingowego marki Audi, który opiera się o tzw. wysokość wartość rezydualną, czyli wartość wykupu na koniec umowy leasingu. Jednak w Audi, nie tylko tutaj – podobne oferty mają inni producenci, zwłaszcza aut premium,  auta nie trzeba ostatecznie wykupić, a można je oddać do dealera. Ta forma leasingu zdobywa coraz większą popularność na rynku. Jednak dotychczas była skierowana tylko do firm. Teraz z takiej umowy łączącej warunki leasingu z wynajmem długoterminowym może skorzystać każdy bo jest ona również dostępna w formie leasingu konsumenckiego.

Audi w leasingu konsumenckim z niską ratą

leasing z niską ratą

Jak mówi komunikat Volkswagen Financial Services (VWFS), Audi Perfect Lease dla klientów prywatnych to odpowiedź na oczekiwania nabywców, którzy chcą na co dzień cieszyć się samochodem marki premium, ale miesięcznie płacić znacznie mniej niż przy kredycie samochodowym.

Wartość czynszu leasingowego, czyli raty miesięcznej, to dokładnie 1% wartości brutto auta + VAT, czyli dokładnie tyle samo co w przypadku oferty dla firm.

Dotychczas ofertę Audi Perfect Lease kierowaliśmy wyłącznie do firm i w krótkim czasie zyskała ona dużą popularność wśród przedsiębiorców. Dzięki Audi Perfect Lease dla klientów prywatnych większość korzyści płynących z leasingu możemy teraz zaoferować nabywcom indywidualnym – mówi Adam Sakławski, Brand Manager w Dziale Rozwoju Produktu i Współpracy z Importerami Volkswagen Financial Services.


Sprawdź oferty leasingu dla Ciebie


Koniec myślenia o kosztach przeglądów i serwisu – obecnie w ofercie bez dodatkowych opłat jest nie tylko pakiet pogwarancyjny Audi Extensive, ale i pakiet przeglądów serwisowych Audi.

Nowy samochód w niskich ratach

Leasing z niską ratą to oferta połączona między tradycyjnym leasingiem a wynajmem długoterminowym, dlatego w większości przypadków wiąże się dodatkowymi usługami, jak serwis, wymiana opon itp. w cenie miesięcznego czynszu (raty).