reserved

Reserved to chyba obecnie najbardziej znana polska marka odzieżowa. LPP właściciel marki poinformował kilka dni temu o podpisanej umowie najmu lokalu handlowego przy prestiżowej Oxford Street w Londynie.

LPP jest właścicielem kilku marek odzieżowych – House, Cropp, SiNSAY, MOHITO i wspomniany wcześniej Reserved.

Odzież marki Reserved była już wcześniej sprzedawana poza granicami Polski. Dotychczas jednak największymi rynkami zbytu była Rosja i Ukraina, ale ze względu na ryzyko polityczne firma ograniczyła tam sprzedaż. Od ponad roku firma z sukcesami rozbudowuje swoją sieć sklepów marki w Niemczech. Teraz nadszedł czas na Wielką Brytanię. Najbardziej elektryzująca jest cena najmu – 675 milionów złotych! Jak podaje komunikat prasowy czas umowy to 25 lat.

Oxford Street to jedna z najbardziej prestiżowych ulic handlowych w Londynie. To duży krok naprzód dla Reserved. Biznes Reserved będzie rozwijał się w towarzystwie największych i najbardziej prestiżowych marek modowych świata. Dziennie na Oxford Street robi zakupy pół miliona osób! Wybór lokalizacji jest konsekwencją wcześniejszych zapowiedzi firmy LPP. Jak informowali przedstawiciele LPP, marka szuka nowych atrakcyjnych lokalizacji w zachodniej Europie. W kręgu zainteresowania jest jeszcze Paryż i Mediolan. Z marketingowego punktu widzenia taka umowa to sukces dla marki.

Drugim kierunkiem gdzie marka ma być silnie promowana jest Bliski Wschód. Marka już jest obecna w Katarze i Kuwejcie, a w najbliższym czasie mają pojawić się sklepy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Arabii Saudyjskiej. W ciągu następnych 6 lat marka ma pojawić się również w Jordanii, Bahrajnie i Libanie.

LPP to największy producent odzieży w Polsce. Prowadzi łącznie ponad 1,5 tys sklepów, zatrudnia ponad 20 tys osób. W samym trzecim kwartale zarobili blisko 80 mln złotych przy przychodach przekraczających 1,2 mld złotych.