refinansowy kredyt dla firm

Przy niskich stopach procentowych kredyty wydają się być atrakcyjnym źródłem finansowania zewnętrznego. W tym roku banku dość ostro rywalizują o klienta firmowego. W tym wpisie przedstawimy kredyty dla firm ratalne bez zabezpieczenia. Spróbujemy znaleźć odpowiedź czy lepiej zaciągnąć kredyt refinansowy w promocji czy zwykły.

Przedmiotem zainteresowania tego wpisu jest niezabezpieczony refinansowy kredyt dla firm rozłożony na raty. Cel kredytu to działalność bieżąca firmy. Porównamy kilka propozycji w promocji i tzw. ofercie standardowej. Czy lepiej opłaca się skorzystać z promocji czy oferta standardowa okaże się korzystniejsza? Z racji, że kredyty zabezpieczone gwarancjami de minimis udzielanymi przez Bank Gospodarstwa Krajowego (tzw. gwarancje BGK) nie mogą zostać przeznaczone na spłatę bieżących zobowiązań kredytowych nie przedstawiamy ich w poniższym zestawieniu.

Banki w tym roku dość mocno walczą o klientów firmowych. Głównie w kredytach na działalność bieżącą. Duża część banków nie posiada w swojej ofercie kredytów bez zabezpieczenia, a jeżeli to są to kredyty w postaci limitów w rachunkach bieżących. W tym zestawieniu przyjrzymy się jednak kredytom rozłożonym na raty. Ich konstrukcja nie różni się od prywatnych (indywidualnych) kredytów gotówkowych z tym, że są udzielane przedsiębiorcom na działalność firmową.

Kredyty bez zabezpieczenia są z reguły najdroższym finansowaniem zewnętrznym. W obecnym czasie, gdy stopy procentowe są niskie, a banki (nie wszystkie) próbują maksymalnie obniżyć marże kredytowe w walce z konkurencją dość ciekawym rozwiązaniem może okazać się refinansowy kredyt dla firm. Kredyt refinansowy (zwany też konsolidacyjnym) to nowy kredyt, który spłaca nam poprzednie zobowiązania. Kredyt refinansowy to w 90% jeżeli nie w 95% kredyt w ofercie standardowej i na takich samych warunkach jak kredyt nowy, który przy okazji spłaca nam poprzednie zobowiązania. Czy tak na prawdę szukamy nowego kredytu z atrakcyjnymi warunkami , który przy okazji spłaci nam nasze zobowiązania i pozwoli obniżyć koszty kredytu.

W poniższej tabeli przedstawiamy kredyty ratalne z założeniem spłaty bieżących zobowiązań.

[table id=51 /]

Z powyższych kredytów, ING i mBank mają faktycznie osobny produkt dla przenoszących swoje zobowiązania. ING ma inne warunki niż dla standardowej pożyczki kredytowej, natomiast mBank ma obecnie promocję na warunki kredytowe w wysokości marży 5,9% oraz braku prowizji za uruchomienie kredytu oraz co ważne można w ramach oferty mBanku przenieść kredyt obecny bez dokumentacji finansowej firmy. Wystarczy oświadczenie. Dodatkowo w ramach kredytu możemy uzyskać 20% więcej kredytu niż pierwotnie w przenoszonym kredycie.