refinansowanie kredytu dla firm z zabezpieczeniem

Kredyt refinansowy (często nazywany też konsolidacyjnym) w czasie niskich stóp procentowych może okazać się dobrym rozwiązaniem, które pozwoli zaoszczędzić na całkowitym koszcie kredytu. Przedstawiamy refinansowanie kredytu dla firm z zabezpieczeniem.

Refinansowanie kredytu, niezależnie od jego rodzaju i przeznaczenia, to nic innego jak zaciągnięcie nowego zobowiązania kredytowego przeznaczonego na spłatę bieżącego lub bieżących. W poniższym zestawieniu przeglądamy oferty na kredyt dla firm z zabezpieczeniem. Z zabezpieczeniem hipotecznym.

Banki w tym roku dość mocno rywalizują o klientów, zwłaszcza tych, którzy już terminowo spłacają swoje zobowiązania w innych bankach. Z poniższej tabeli np. ING czy BPH rezygnują z pobierania prowizji za przenoszony kredyt z innego banku. mBank jest w stanie nie badać zdolności kredytowej dla kredytu przenoszonego i podobnie jak BPH dać ekstra 20% wartości kredytu, który jest spłacany nowym zobowiązaniem.

Wszystkie zebrane oferty w poniższej tabeli są przede wszystkim przeznaczone dla firm, które nie mają obrotów większych niż 5 mln złotych, czyli nie prowadzą pełnej księgowości. Oferty ING, GNB i BIZ Banku są skierowane do firm prowadzonych w formie Indywidualnej Działalności Gospodarczej (IDG) lub w formie spółki cywilnej, spółki jawnej lub partnerskiej.

Wszystkie poniższe warunki zakładają spłatę w miesięcznych ratach, a kredyty są zabezpieczone w formie hipoteki na nieruchomości. Poniższe zestawienie zakłada zaciągnięcie nowego kredytu dla firm, którego podstawowym celem jest refinansowanie kredytu dla firm. Takie rozwiązanie dotyczy również refinansowanie kredytu, który wcześniej nie był zabezpieczony hipoteką.

Maksymalny czas na jaki możemy rozłożyć taki kredyt to 20 lat i jest on proponowany przez 5 banków. Jeżeli wystarczy nam okres 15 lat, wtedy mamy do dyspozycji oferty w większości banków. Typowe kredyty w promocji tj. w BPH i ING niestety możemy rozłożyć maksymalnie na 10 lat, przez co z jednej strony zapłacimy mniej odsetek, ale miesięczne zobowiązanie będzie większe. Dlatego wybór odpowiedniego finansowania (refinansowania) jest w dużej mierze uzależnione od naszych możliwości finansowych oraz indywidualnej sytuacji danego przedsiębiorstwa.

Druga istotna dla refinansowania kwestia to marża kredytowa (konkretnie jej wysokość), która w wielu przypadkach jest ustalana indywidualnie i banki nie podają jej wysokości przed zebraniem kompletu dokumentów. Na jej wysokość może mieć wpływ dużo czynników zmiennych jak wysokość refinansowania kredytu dla firm, wielkość wskaźnika LTV, rodzaj nieruchomości, która ma stanowić zabezpieczenie kredytu, historia kredytowa oraz sytuacja finansowa wnioskującego.

[table id=56 /]