Quo Vadis Banking? Współpraca banków i spółek z branży Fintech.
Panel dyskusyjny z udziałem polskich instytucji finansowych i niemieckich FinTechów


Czy spółki fintechowe, które wykorzystują nowoczesne technologie w oferowaniu usług finansowych są szansą czy zagrożeniem dla branży bankowej? Od dłuższego czasu to pytanie jest tematem dyskusji. Współpraca pomiędzy bankami a Fintechami ma znaczny potencjał. O tym, jakie zmiany czekają bankowość w tym obszarze, będą w Warszawie rozmawiali przedstawiciele kluczowych instytucji finansowych w Polsce ze Spółkami należącymi do jednego z największych inkubatorów FinTech w Europie – FinLeap.

FinTech – szansa czy zagrożenie?

Z całą pewnością FinTech będzie sektorem, który będzie przybierał na sile. Specjaliści
z branży wyrażają opinię, że przewagę zdobędzie ten, kto będzie miał większą interakcję
z klientem. Fintechy z powodzeniem zbudowały procesy ścieżki zachowań klienta
i jego interakcji z marką. Są innowacyjne i elastyczne. Dzięki dostępowi do kapitału banki mogą z powodzeniem wdrażać rozwiązania stosowane przez Spółki Fintech. Muszą jednak najpierw stawić czoła innym wyzwaniom, takim jak funkcjonowanie w środowisku niskich stóp procentowych czy malejących marż kredytowych, co może odwlec w czasie inwestycje
w innowacje. Technologia rozwija się z dużą prędkością i oferuje klientom nowe rozwiązania,
z których chętnie korzystają, o czym świadczy m.in. wzrost liczby użytkowników bankowości internetowej. Branża Fintech według analityków stanowi wyzwanie dla banków, ale pozostawia także duże pole do współpracy. Jest to ciekawy trend i szansa do wykorzystania dla graczy na rynku consumer finance.

Polska jako kluczowy rynek

Polska jest szczególnie interesującym rynkiem, bowiem rozwiązania wprowadzone przez rodzime banki należą do najnowocześniejszych na świecie. Nasz kraj, tuż po Turcji, uważany jest za technologicznego pioniera w branży bankowej. Do rozwoju silnego rynku FinTech brakuje jednak w naszym kraju przede wszystkim kapitału, co z kolei przyciąga do Polski Spółki zagraniczne
z dużym portfelem, angażujące polskich ekspertów w rozwój sektora.

Quo Vadis Banking?

31 maja 2016 roku w Warszawie odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli czołowych instytucji finansowych w Polsce oraz trzech Spółek – financeAds, FinReach oraz Savedo, należących do FinLeap, jednego z kluczowych inkubatorów FinTech w Europie.

Podczas wydarzenia eksperci będą rozmawiali na temat trendów na rynku i przyszłości współpracy pomiędzy sektorami.