apple pozwało qualcomm Qualcomm pozywa Apple

Qualcomm pozywa Apple. Można to określić jako kontr pozew po tym jak firma Apple pozwała Qualcomm. Czy w ten sposób zakończy się długoletnia współpraca obu firm?

Firmy Apple i Qualcomm współpracują ze sobą od lat przy produkcji tak znanych urządzeń jak iPhone czy iPad. Qualcomm to wieloletni dostawca „środka” urządzeń z logiem jabłka w postaci chipów i innych podzespołów. Do początku tego roku współpraca wydawała się przebiegać bez większych problemów. Aż do stycznia tego roku…

Apple pozwało Qualcomm o miliard dolarów odszkodowania

argumentując, że Qualcomm nadużywał swojej pozycji jako dostawcy przez co Apple było zmuszone płacić więcej niż wymaga od tego zdrowa konkurencja rynkowa. Pozew został tak naprawdę bez odpowiedzi. Aż do teraz…

Qualcomm odpowiedział swoim pozwem przeciw Apple,

w którym oskarża firmę Apple o odmowę uznania jego własności licencyjnych oraz globalny atak na markę oraz niewywiązywania się z umowy o współpracy.

Qualcomm dodatkowo zarzuca Apple, że firma bez porozumienia zaczęła współpracować jednocześnie z innym dostawcą podzespołów – firmą Intel, co było naruszeniem kontraktu. Co więcej, Apple sugerowało, że procesory Intel są wydajniejsze od tych produkowanych przez Qualcomm co według tej ostatniej nie jest prawdą.

Podobna sytuacja miała kilka lat temu, kiedy kontr pozew złożył Samsung wcześniej pozwany przez Apple w wojnie o patenty.