Profesja Profit – Kredyt dla wolnych zawodów w BIZ Banku

Bank charakteryzuje się ofertą kredytową przede wszystkim dla wolnych zawodów. Swój flagowy produkt bank jeszcze rozbudował.

BIZ Bank jest znany z dość odważnych kredytów dla wolnych zawodów. Odważnych ponieważ od grupy profesjonalistów (lekarzy czy prawników) praktycznie nie chce dokumentów a proponuje kredyt dla wolnych zawodów na bardzo duże kwoty.

BIZ Bank dla przedstawicieli wolnych zawodów jest bankiem bardzo liberalnym, który oferuje często więcej niż konkurencja przy zdecydowanie mniejszych formalnościach. Nie inaczej jest z nowym kredytem Profesja Profit. W tym przypadku maksymalna kwota kredytu to ponad pół miliona złotych, które można spłacać nawet 12 lat. Takich parametrów kredytowych trudno szukać wśród konkurencji.

Jednak bank nie należy do najtańszych. Coś za coś chciałoby się powiedzieć. Choć od tego roku bank zdecydowanie obniżył koszt swoich produktów kredytowych. Co równie istotne BIZ Bank procedurę kredytową ma praktycznie ekspresową – brak wymogu przedstawiania dokumentów finansowych powoduje, że jest to w praktyce kredyt „na oświadczenie” dla wolnych zawodów. Co więcej nowa profesja profit ma stosunkowo niską cenę kredytu, choć nie dla wszystkich przypadków.

Wraz z wprowadzeniem nowego produktu kredytowego, jakim jest PROFESJA PROFIT, zdecydowano się na jednoczesne uproszczenie i zróżnicowanie oferty. Uproszczone zostały kwoty przydzielanych kredytów dla poszczególnych grup zawodowych. Jak to wygląda w praktyce:

  • maksymalna kwota kredytu to od 250 tys do 550 tys złotych – uzależniona od wykonywanego zawodu oraz profilu klienta oraz celu kredytowego. Większe kwoty dostępne są tylko na refinansowanie innych kredytów.
  • maksymalny okres kredytowania to od 96 – do 144 miesięcy – uzależniony również od profilu klienta.
  • prowizja kredytowa od 2,99 do 20% – uzależniona jak wyżej
  • marża kredytowa od 4,2% do 8,2% – uzależniona jak wyżej

Bank w chwili obecnej ma 4 profile klientów, zależne od wykonywanego zawodu. Każdy z profili ma inną dostępną maksymalną kwotę kredytu. Dwa pierwsze profile to lekarze, prawnicy, księgowi, doradcy podatkowi czy właściciele NZOZ-ów. Ta grupa klientów nie musi posiadać żadnych dokumentów finansowych dla swoich działalności.

Poza wspomnianymi wyżej są jeszcze dwa profile wolnych zawodów:

  1. to między innymi: geodeci, architekci, tłumacze przysięgli czy psychoterapeuci
  2. to grupa tzw. ekspertów (nowość w banku) – między innymi makler, doradca inwestycyjny, właściciel apteki lub domu pogrzebowego

Od tych grup zawodowych bank wymaga PIT-u za ubiegły rok lub zestawienia KPiR. Tutaj maksymalna kwota kredytu to 250 – 300 tys złotych.

Co istotne, przedstawiciele wolnych zawodów mogą kredyt Profesja Profit otrzymać już po 6-ciu miesiącach prowadzenia firmy. Wprawdzie kwoty kredytu są mniejsze od maksymalnych dostępnych dla danego zawodu.

Oferta BIZ Banku nigdy nie była najtańsza, ale zawsze była stosunkowo łatwo dostępna i tak pozostaje w tym przypadku. Co istotne z kredytu może skorzystać większa grupa docelowa klientów oraz dla wybranych warunki są atrakcyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ