Samsung zmienia dziennikarstwo sportowe, galaxy s7 premiera

Prawie rok po premierze flagowego smartfona firmy Samsung – Galaxy S6 ma zadebiutować kolejna generacja urządzenia – Galaxy S7. Mówi się o drugiej połowie lutego 2016. Co już wiemy o nowym Galaxy S7? Okazuje się, że prawie wszystko.

Jak to w życiu bywa, kontrolowane – bardziej lub mniej – przecieki pozwalają na budowanie pełnego obrazu na temat nowego urządzenia. Nowe produkty zarówno  Samsunga jak i największego rywala czyli firmy Apple budzą wiele emocji. Już od dłuższego czasu firmom nie udaje się w pełni utrzymać w tajemnicy swoich premier. Tak jest również w tym przypadku.

Plotek wokół nowego Galaxy S7 było i jest dużo. Pierwsze pokazały się już kilka tygodni po premierze Galaxy S6. Im bliżej do premiery tym więcej spekulacji, w poniższym wpisie zebraliśmy te najbardziej prawdopodobne.

Pierwotnie sądzono, że nowy Galaxy 7 będzie dostępny tylko w jednej wersji, spekulowano, że model Edge nie będzie dostępny. Jednak Evan Blass, człowiek, którego „przecieki” często się potwierdzają w rzeczywistości, poinformował o trzech rozmiarach – Galaxy S7, S7 Edge i S7 Egde+. S7 ma mieć ekran SUPER AMOLED o przekątnej 5,1″  natomiast Galaxy S7 Egde 5,5″. Ekrany mają być wyposażone w technologię 3D Touch, czyli wbudowaną siłę nacisku na ekran.

Urządzenie ma być wodoszczelny, co akurat jest bardzo fajną informacją. Z dostępnych smartfonów tzw. premium tylko Z5 od Sony jest wodoodporny. A taka niby prosta „funkcja” powinna być standardem u wszystkich producentów.

Nowe Samsungi mają być wyposażone w system operacyjny w najnowszego Androida Marshmallow, który ma znacznie podnieść wydajność telefonów. Co więcej, wszystkie modele mają mieć pamięć 4 GB RAM.

Poniżej schemat zaprezentowany przez Android Authority:

galaxy s7 schemat
fot. PC WORLD

Powyższy schemat potwierdza przypuszczenia, że Galaxy S7 nie będzie się dużo różnił z zewnątrz od poprzednika. Galaxy S6 ma fajny i elegancki design więc to chyba akurat plus.

Dużo emocji budzi nowy aparat Galaxy S7, który pomimo, że najprawdopodobniej będzie miał mniej megapixeli bo 12 mln (Galaxy S6 – 16) to jednak ma robić lepsze zdjęcia.

Bardzo duże oczekiwania ma port na dodatkową pamięć Micro SD. Galaxy S7 ma mieć taki port, żeby można było łatwo rozbudować pamięć wewnętrzną. To taki powrót do przeszłości, ale jednak bardzo pozytywnie odbierany przez rynek.

Czy wszystkie spekulacje się potwierdzą, przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka tygodni i wszystko będzie jasne.