wtorek , 20 Czerwiec, 2017
Czy proces jest bezpłatny?

Tak. FwF nie pobiera dodatkowego wynagrodzenia od Państwa.

Czy proces sprawdzania oferty jest tożsamy ze składaniem wniosku kredytowego / leasingowego?

Nie. W trakcie procesowania zgłoszenia ani Finanse w firmie, ani żadna z instytucji współpracujących nie przeprowadza ani nie analizuje faktycznego wniosku o dane finansowanie. Tym samym nie są robione zapytania do baz zewnętrznych – jak BIK czy BIG InfoMonitor – które wpływają na Państwa wiarygodność.

Jak przebiega cały proces otrzymania symulacji?

Proces otrzymania symulacji jest w pełni elektroniczny. Natomiast w różni się w zależności od rodzaju finansowania – kredytu oraz leasingu. W przypadku leasingu poprawne wypełnienie formularza pozwala na przesłanie ofert, natomiast w przypadku kredytu konieczne jest wypełnienie dodatkowego formularza, na podstawie, którego liczona jest między innymi zdolność kredytowa. Dopiero wypełnienie dodatkowego formularza pozwala nam na przesłanie ofert.

Dodatkowe kroki zależne są od rodzaju finansowania. O czym można przeczytać poniżej.

Leasing

Ile otrzymam propozycji

Teoretycznie oferty dwunastu wiodących marek na rynku leasingowym powinny znaleźć się w podsumowaniu od FwF. Jednak ilość propozycji jest zależna od kilku czynników. Przede wszystkim od przedmiotu leasingu. Nie wszystkie firmy, z którymi współpracujemy finansują wszystkie przedmioty leasingu. Może się zdarzyć, że z w naszym podsumowaniu część firm nie przedstawi propozycji finansowania właśnie z powodu braku ofert dla danego przedmiotu leasingu. O braku możliwości finansowania w danej firmie klient również jest informowany.

Co wyróżnia propozycję FwF od innych na rynku?

Przede wszystkim sposób prezentacji i porównania ofert. W zestawieniu, które Państwo otrzymują na maila, wszystkie oferty porównane są w jednakowy sposób i uwzględniają wszystkie koszty dodatkowe, co w łatwy sposób pozwala na wybór najtańszej oferty. Ponadto w zestawieniu otrzymujecie Państwo listę wymaganych dokumentów potrzebnych do zawarcia umowy.

Jak długo trzeba czekać na oferty?

W przypadku leasingu na pełną listę ofert trzeba czekać maksymalnie 36 godzin. Standardowy czas oczekiwania to 24 godziny, jednak dopełniamy wszelkich starań by dostarczyć do Państwa symulacje w maksymalnie jak najkrótszym czasie.

Jak działa porównywarka leasingowa FwF?

Porównywarka leasingowa magazynu Finanse w firmie działa w inny sposób niż ma to miejsce w przypadku „tradycyjnych” porównywarek internetowych. Nasza porównywarka leasingowa zbiera dane od wysyłających zgłoszenie, natomiast oferty są FIZYCZNIE przygotowywane przez doradców firm leasingowych. My te oferty zbieramy i przedstawiamy Państwu w jednym pliku w formacie pdf. W ten sposób możecie samodzielnie wybrać najbardziej pasującą do Waszych wymagań ofertę.

Jakie dokumenty będą potrzebne?

W miarę możliwości przesyłamy przede wszystkim oferty w tzw. procedurze uproszczonej, czyli z maksymalnym ograniczeniem wymaganych dokumentów. W większości wypadków procedura uproszczona ogranicza się do dowodu osobistego i dokumentów rejestrowych firmy. Dokładną informację na temat wymaganych przez firmę dokumentów przedstawiamy w podsumowaniu przesyłanym na adres mailowy.

Jak wygląda dalszy proces po otrzymaniu symulacji?

Po dokonaniu wyboru danej oferty możliwe są dwa scenariusze (w niektórych przypadkach możliwe do wyboru przez klienta, w innych wymuszone przez procedury wewnętrzne danej firmy leasingowej):

  1. „Tradycyjny”. osobisty kontakt z doradcą firmy leasingowej. Umawiamy spotkanie klienta z doradcą z danej firmy w celu złożenia wniosku
  2. „Elektroniczny”. Doradca z FwF zbiera niezbędne dokumenty od klienta i przekazuje je do doradcy z firmy leasingowej. Klient spotyka się z doradcą firmy leasingowej w momencie podpisania umowy.

Kredyt

Jak działa kalkulator?

Kalkulator służy do przeprowadzenia symulacji kosztów kredytu. Co WAŻNE kalkulator przelicza FAKTYCZNE I AKTUALNE oferty dostępne w bankach. Jednak NIE LICZY zdolności kredytowej klienta i pełni jedynie funkcję poznawczą dla klienta. Prezentowana rata, czy koszt limitu, są prawdziwymi danymi z danych banków. Jednak kalkulator nie przelicza wszystkich możliwych ofert, a jedynie najtańsze w danym momencie. Kalkulator jest aktualizowany na bieżąco.

Jakie dokumenty będą potrzebne?

Pełną listę potrzebnych dokumentów do złożenia wniosku kredytowego klient otrzymuje w zestawieniu ofertowym.

Jak wygląda dalszy proces po otrzymaniu symulacji?

Po dokonaniu wyboru przez klienta umawiamy spotkanie z doradcą w celu złożenia wniosku kredytowego.

Power by

Download Free AZ | Free Wordpress Themes

Szukasz możliwości finansowania dla swojego biznesu?
Pokaż swoją firmę na fwf.com.pl
15:30
Czytaj codzennie o
#Kalendarz
Ważne wydarzenia w jednym miejscu
  • Targi
  • Premiery
  • Konferencje
  • Istotne daty
Szukasz leasingu?
Wypełnij zgłoszenie przy kawie, a my prześlemy oferty przygotowane specjalnie dla Ciebie oferty przez kilkanaście firm.
Bez lania wody
Na Facebooku wiadmości #wSkrócie pojawiają się szybciej. Polub nasz profil, żeby być na bieżąco.
Narzędzia finansowe na FwF
- porównaj oferty leasingu
- oblicz ratę kredytu