księgowość online, kalkulator kredytowy, kalkulator kosztu kredytu firmowego

Zarówno banki jak i instytucje obsługujące tzw. klientów firmowych coraz częściej oferują do swoich usług podstawowych funkcje dodatkowe w cenie podstawowej usługi. Dlatego też firmy księgowe starają się dodać coś ekstra do swoich usług podstawowych – czyli rozliczania faktur i podatków. Tak też jest w przypadku platformy Afaktury.pl.

Prekursorem łączenia usług bankowych i księgowych online był Idea Bank z usługą Idea Cloud (proste usługi księgowo-biurowe) później rozbudowaną przez Idea Huby. W ostatnim czasie również mBank postanowił za darmo udostępnić podstawową księgowość online swoim klientom prowadzącym firmy.

W maju 2016 roku platforma do wystawiania faktur i dokumentów online Afaktury.pl wprowadziła dla swoich klientów przydatną funkcję, która umożliwi klientom prowadzenie działań windykacyjnych. Jest to pierwsza taka usługa w Polsce bez dodatkowych opłat.

Według badań przeprowadzonych przez Keralla Research 71% firm z sektora MSP nie otrzymuje płatności na czas, a 76% z nich nie korzysta z zapisów Ustawy o terminach zapłaty w transakcjach handlowych, co oznacza, że nie korzystają z prawa do naliczania odsetek ustawowych czy odzyskiwania zaległych płatności na koszt dłużnika. Tylko 9% firm MSP korzystających z wyżej wspomnianej ustawy obarcza swoich dłużników kosztami windykacji.

Korzystanie z nowej funkcji windykacji, którą udostępniła platforma Afaktury.pl ma znacznie ułatwić firmom całą procedurę, której nie podejmują często ze względu na formalności z tym związane. Windykacja faktur wystawionych na Afaktury.pl wymaga dwóch kliknięć i wpisania danych. Cała procedura jest darmowa. Jedyna opłata na początek to 1,25% windykowanej kwoty, która jest zwracana klientowi po udanej windykacji. Tym, co odróżnia platformę Afaktury.pl od firm windykacyjnych jest to, że nie pobiera ona prowizji od windykowanych kwot.

Za darmową windykację klientów platformy Afaktury.pl będzie odpowiadała Kancelaria Radcy Prawnego Wojciecha Jankowskiego.

Zależy nam na tym, by wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych użytkowników. Słuchamy ich sugestii i wciąż rozwijamy platformę, dodajemy nowe funkcje. Chcemy, by korzystanie z Afaktury.pl ułatwiło naszym użytkownikom prowadzenie firmy. Stąd pomysł na wprowadzenie darmowej windykacji, która będzie wygodna i nie będzie wymagała od klientów nakładu czasu i wysiłku. Nawiązaliśmy współpracę z cenionym na rynku windykacyjnym partnerem, którego działania mają niemal 80% skuteczność. Wierzymy, że dzięki wprowadzeniu nowej, darmowej funkcji, nasi użytkownicy będą liczniej korzystać z przysługujących im praw zawartych w Ustawie o terminach zapłaty w transakcjach handlowych – komentuje Sylwester Kiedrowicz, CEO Afaktury.pl.