Opel Astra V Sport Tourer - samochód dla firm

Opel Astra piątej generacji został laureatem konkursu Car of the Year (CotY). To już piąty tytuł samochodu roku dla niemieckiego producenta. W połowie kwietnia w Polsce ma pojawić się w sprzedaży nadwozie kombi. Opel Astra V Sport Tourer to samochód dla firm – tak przynajmniej sugeruje producent.

Nowy model Opla Astry w nadwoziu kombi pojawił się stosunkowo szybko po premierze hatchbacka i sedana, które już są w polskiej dystrybucji. Nowe kombi ma podobne rozmiary zewnętrzne do poprzedniej generacji, ale oferuje znacznie więcej miejsca w środku. Zastosowanie rozwiązań, jak twierdzi producent, które są dostępne w autach z wyższych klas – jak matrycowe światła LED (główny punkt reklam TV) czy otwierany bagażnik ruchem stopy pod zderzakiem – ma skutkować większym zainteresowaniem tym modelem auta. Auto jest dość bogato wyposażone w wersjach standardowych, a lista wyposażenia dodatkowego bardzo długa. Można np. zamówić oparcie tylnej kanapy dzielone nie na 2 a na 3.

Nadwozie kombi kojarzy się raczej z samochodem rodzinnym z racji większego bagażnika i łatwością załadunku. Marka jednak widzi Opla Astrę Sport Tourer jako idealny samochód dla firm. Dość nietypowa forma promowania auta osobowego. Z drugiej strony, faktycznie, duża większość samochodów przedstawicieli firmowych to auta w nadwoziach kombi. Jeżeli marka połączy sprzedaż z atrakcyjnymi warunkami finansowymi dla przedsiębiorstw może się okazać, że Sport Tourer będzie często wybieranym autem przez firmy.

Choć samochodu jeszcze w Polsce nie ma to już można się na niego zapisać. W salonach ma się pojawić od I połowy kwietnia bieżącego roku wg. informacji na stronach salonu Dixi Car. Wersja kombi nowej Astry ma być idealnym samochodem dla firm. Już teraz można skorzystać ze specjalnych ofert przygotowanych dla flot. Przypomnijmy, że firmą współpracującą z marką przy finansowaniu jest Getin Leasing – lider na rynku w finansowaniu pojazdów i samochodów osobowych w Polsce. Współpraca obu firm faktycznie może skutkować atrakcyjnymi warunkami finansowymi dla flot.

Czy nowa Astra w nadwoziu kombi będzie stanie się głównie samochodem firmowym przyjdzie nam poczekać na pierwsze raporty z wynikami sprzedażowymi.