nowy prezes PZU Michał Krupiński

Nowy prezes PZU został wybrany. Pełnienie funkcji prezesa Rada Nadzorcza powierzyła Michałowi Krupińskiemu. Poprzedni prezes, Andrzej Klesyk, złożył rezygnację 8 grudnia ubiegłego roku na prośbę największego akcjonariusza spółki – Skarbu Państwa.

Nowy prezes i nowy zarząd, który również został wybrany to nowy rozdział dla największego ubezpieczyciela w kraju. Andrzej Klesyk, poprzedni prezes PZU, obejmował to stanowisko przez 8 lat, od 2007 roku do 9 grudnia 2015.

W komunikacie prasowym nowy prezes PZU S.A. , Michał Krupiński mówi:

To dla mnie zaszczyt móc pokierować tak znakomitą spółką jak PZU. To także duża odpowiedzialność wobec klientów, akcjonariuszy i pracowników firmy. PZU to jedna z największych firm sektora finansowego w Polsce, największa ubezpieczeniowa w tej części Europy, z ponad 200-letnią tradycją. Ponadto niezmiernie istotna z punktu widzenia stabilności rynku finansowego w Polsce, aktywny uczestnik życia gospodarczego i społecznego. Moją ambicją jest budowanie wartości dla akcjonariuszy i wzrost międzynarodowego znaczenia firmy

Pan Michał Krupiński posiada dyplom SGH, posiada również tytuł MBA, studiował na Harvardzie, włada kilkoma językami. Michał Kurpiński były już prezes prezes zarządu Merrill Lynch Polska i szef bankowości inwestycyjnej dla Europy Środkowej i Wschodniej w Bank of America Merrill Lynch. Pracował tam od 2011. Wcześniej był Członkiem rady dyrektorów Banku Światowego w Waszyngtonie.

Wraz z nowym prezesem zmienił się nieco skład zarządu spółki i wygląda obecnie następująco:

Michał Krupiński – prezes zarządu
Przemysław Dąbrowski – członek zarządu
Roger Hodgkiss – członek zarządu
Beata Kozłowska – Chyła – członek zarządu
Dariusz Krzewina – członek zarządu
Robert Pietryszyn – członek zarządu
Paweł Surówka – członek zarządu

Przed nowym prezesem jak i zarządem czas pełen wyzwań. Ciekawe jaką drogę obierze PZU, czy nadal będzie zainteresowane nabywaniem kolejnych banków i spróbuje zbudować z nich jeden z największych w Polsce? W czerwcu PZU nabył większościowy pakiet akcji Alior Banku i był zainteresowany kolejnymi bankami m.in. BPH, ale z zakupów nic nie wyszło.