iphone 7 według projektu Sahanan Yogarasa
projekt Sahanan Yogarasa

Od wrześniowego przedstawienie iPhone 6S i iPhone 6S Plus minęło kilka miesięcy, a już pojawiają spekulacje na temat nowego iPhone 7. Sprzęt Apple ma to do siebie, że wszystkie jego nowe produkty wzbudzają duże zainteresowanie i wywołują masę plotek.

Nie inaczej jest z flagowym produktem Apple. Magazyny typu MacRumors czy Macworld są zgodne co do daty premiery nowego iPhone 7. Wszyscy wskazują wrzesień 2016. Mają pojawić się dwa modele smartfona Apple – iPhone 7 i iPhone 7 plus.

Wszyscy liczą, że nowy iPhone będzie miał zupełnie inny wygląd od obecnego.  Wynika to z wcześniejszych premier iPhone’ów. Zawsze po wprowadzeniu modelu „S”, gdzie zmiany dotyczyły tylko wnętrza urządzenia, następny model miał zmieniany wygląd zewnętrzny. Przede wszystkim ma być znacznie „chudszy”. To jednak ma spowodować pozbycie się typowego wejścia na słuchawki, które ma zostać zastąpione złączem „lightning”, które będzie służyło do podłączenia słuchawek oraz ładowania. Podłączone słuchawki nie pozwolą na jednoczesne ładowanie telefonu co jak zauważają eksperci ma sugerować, że iPhone 7 będzie obsługiwał funkcję ładowania bezprzewodowego. Połączenie słuchawek ze smartphonem może być dostępne również przez Bluetooth. Ta informacja niejako została potwierdzona ostatnio przez serwis 9to5mac, która sugeruje, że będą dwa rodzaje słuchawek dostępne dla nowego iPhone. Jedne będą dołączane w zestawie do telefonu i będą posiadały złącze lightning drugie – mają nie mieć kabli wcale i będą dostępne w opcji. Spekuluje się, że iPhone 7 może być wodoodporny.

Według Appleinsider data premiery iPhone 7 może być wcześniej niż we wrześniu. Mówią o lecie 2016 powołując się na anonimowe źródła, których przecieki wcześniej się sprawdzały.

Premiery nowych urządzeń Apple i ostatnio również Samsunga wywołują dużą ilość spekulacji i dyskusji w sieci. Nie inaczej jest w tym przypadku