volvo v90

Design nowych Volvo może się po prostu podobać. Łączy w sobie zarówno elegancję, styl i nowoczesność. W tym roku marka planuje kilka premier nowych modeli. Niedawno poznaliśmy limuzynę S90, teraz przyszedł czas na duże kombi V90. Oficjalna premiera odbędzie się na salonie motoryzacyjnym w Genewie.

Marka Volvo często jest kojarzona w nadwoziem typu kombi. Blisko 1/3 produkcji firmy to właśnie auta typu kombi. Dlatego też nowe V90 ma ogromne znaczenie dla marki. Na razie znana jest tylko garść informacji na temat samego samochodu, które publikował producent. Teraz postanowił podgrzać atmosferę i pokazał kilka oficjalnych zdjęć nowego modelu.

Z danych producenta wiemy, że w pierwszej kolejności auto będzie proponowane w dwóch wersjach silnika wysokoprężnego – D4 (190KM) i D5 (233 KM) oraz z trzema wersjami silników benzynowych. W późniejszym okresie do silników diesla dołączy najsłabsza, bazowa jednostka. Topowa wersja T8 będzie hybrydą połączenia podwójnie doładowanego (turbina i kompresor) silnika benzynowego wspomaganego przez silnik elektryczny. Ma to przełożyć się na 407KM i ponad 600 Nm, co pozwoli na rozpędzenie się 0-100 km/h w nieco ponad 5 sekund.

Nowe Volvo, jak podkreśla producent, to również najbardziej zaawansowany system bezpieczeństwa. Podobno żaden inny z oferowanych samochodów ma nie mieć tak rozbudowanego systemu bezpieczeństwa w standardzie.

Wydaje się, że jesteśmy świadkami odrodzenia się marki. Po kilku latach marazmu, szwedzkie samochody nie wydają się już tak nudne. Okazuje się, że przejęcie marki przez Chińczyków (chiński Geely jest właścicielem od ponad 5 lat) wyszło jej na dobre, czego rynek się nie spodziewał.

Oficjalna premiera nowego modelu ma mieć miejsce na salonie motoryzacyjnym w Genewie, pierwszego dnia marca tego roku. Poniżej kilka zdjęć, więcej znajdziecie na stronie producenta.

1Volvo V90

Design auta jest podobny do nowych modeli Volvo – XC 90 i flagowej limuzyny S90, czyli może się podobać. Niemiecka konkurencja w postaci Audi, Mercedesa czy BMW będzie miała poważnego rywala.

2Volvo V90

Sylwetka nowego kombi wydaje się być bardzo spójna. Zarówno elegancka jak i dynamiczna.

3Volvo V90

4Volvo V90

Wersję T8 najczęściej będziemy oglądać z tej strony:)

 

Finanse w firmie na facebooku