Zmiana polityki kredytowej w mBanku, mBank dla firm

Już pisaliśmy ostatnio o ożywieniu w obsłudze firm i przedsiębiorców w bankach. Faktycznie kilka banków dotrzymuje obietnic z ankiet dla KNF i próbuje zachęcić przedsiębiorczych do zaciągania kredytów. mBank należy do tych bardziej aktywnych banków…Na czym polega nowa promocja firmowa mBanku?

Kilka dni temu zamieszczona była na łamach serwisu informacja na temat oferty przeniesienia kredytów do mBanku. Bank wtedy nie sprawdza naszej zdolności kredytowej, a swoją ocenę opiera głównie na podstawie historii kredytowej w BIK.

mBank po połączeniu się z całą grupą w jeden duży bank ma jedną z największych ofert kredytowych na rynku. W segmencie kredytów firmowych nie jest inaczej. Teraz w okresie od 11. maja do 7. czerwca br. wprowadził promocyjne warunki kredytów firmowych. Warto dodać, że chodzi o kredyt niezabezpieczony do kwoty aż 500 tys PLN.

Kredytów niezabezpieczonych do 500 tys PLN na rynku nie jest dużo, dlatego też konkurencja nie jest tak dynamiczna jak przy kredytach np. gotówkowych. Dlatego też, promocja może wydawać się nader atrakcyjna.

Szczegóły oferty i promocji:

  • max kwota kredytu 500 tys PLN
  • oprocentowanie 4,9% (stała marża kredytowa – 3,08% + WIBOR 3M)
  • min. kwota to 30 tys PLN
  • minimalny okres spłaty przy pożyczce ratalnej to 36 miesięcy
  • ubezpieczenie do kredytu – obowiązkowe. Dwa różne warianty zależne od rodzaju produktu kredytowego. (szczegóły w tabeli poniżej)

Z kredytu można skorzystać na 2 sposoby:

  •  limitu w rachunku bieżącym
  •  kredytu ratalnego z max okresem spłaty do 84 miesięcy (7 lat)

Co najistotniejsze kredyt ma oprocentowanie 4,9%! co przy kredytach firmowych bez zabezpieczenia jest rzadkością. Jednakże promocję należałoby rozumieć jako dwa niezależne produkty kredytowe z takim samym oprocentowaniem, ponieważ warunki obu produktów się różnią między sobą. Różnice są dość znaczne.

Max kwota o jaką możemy się starać, różni się w zależności od rodzaju wybranego produktu kredytowego. Żeby dostać wspomniane wcześniej 500 tys PLN, ale tylko w kredycie w rachunku bieżącym. Przy kredycie ratalnym, który możemy rozłożyć max na okres 7 lat, max kwota to 200 tys PLN. Różnice są również w prowizjach oraz kosztach ubezpieczenia.

[table id=15 /]