Bank wprowadził konto, które jest hitem teraz idzie za ciosem i daje dobre warunki kredytu, ale jednocześnie wpisuje się w trend rosnących prowizji.

Raiffeisen chyba zawsze posiadał przyzwoite warunki dla kredytów gotówkowych dla swoich klientów. Nigdy nie były najlepsze na rynku, ale nie były chyba nigdy najgorsze. Bank nigdy, albo prawie nigdy swoich kredytów gotówkowych nie reklamował na szerszą skalę, albo reklamy te przechodziły bez echa. Najlepszym przykładem jest oferta kredytu bez odsetek, który reklamowała Justyna Kowalczyk już przeszło 3 lata temu, a niektórzy uważają, że to mBank ze swoją analogiczną ofertą z tego roku był pierwszy z tego typu produktem.

Bank otworzył już ponad 25 tys nowych rachunków swojego „wymarzonego konta” co niewątpliwie jest bardzo dobrym wynikiem. Odświeżył ofertę kredytów hipotecznych przez co obecnie jest ona atrakcyjnym produktem na rynku.

Teraz bank wziął się za kredyt gotówkowy. Niestety nadal dla osób prowadzących działalność dostępne kwoty kredytu są mniejsze niż dla osób zatrudnionych na etacie, ale warunki są konkurencyjne. Warunki oprocentowania bo Bank niewątpliwie również obserwuje rynek i podnosi prowizje.

Obecnie w zależności od wybranego rodzaju kredytu warunki przedstawiają się następująco:

  • oprocentowanie 6,99 – 9,99%
  • prowizja 0 – 15%

O ile oprocentowanie może podlegać negocjacji (ale min. wynosi 6,99%) o tyle prowizja zaproponowana przez Bank już nie. Prowizję możemy obniżać przez skorzystanie z ubezpieczeń, które wynosi 0,25% od kwoty kredytu pomnożone przez ilość rat i powiększa nam saldo zaciąganego kredytu.

Dla osób prowadzących działalność gospodarczą max kwoty kredytu to:

  • 60 tys netto (do wypłaty) przy nowym kredycie
  • 100 tys netto przy konsolidacji innych zobowiązań kredytowych w innych bankach

Bank znów podnosząc prowizję nie jest ani bankiem najgorszym, ani najlepszym na tle konkurencji. Dla porównania prowizje w innych bankach w poniższej tabeli:

Bank Prowizja za uruchomienie (w %)
Alior Bank 10,49 – 29,99
BOŚ 8
Meritum Bank 3 – 20
Getin Noble Bank 4,99 – 17,89
BIZ Bank 7
Raiffeisen Polbank 0 – 15
BPH do 19,9
mBank 0 – 12,49
Bank Pocztowy 10
PKO BP 7,99 – 8,99
Credit Agricole do 25
Deutsche Bank PBC 0 – 9