kredyt gotówkowy w Banku Pocztowym

Kredyt gotówkowy to jeden z najważniejszych dla Banku Pocztowego produktów w ofercie. Od dziś bank wprowadza do produktu kilka istotnych zmian. Zmiana dotyczy nie tylko samego produktu, ale również polityki kredytowej.

Oferta kredytu gotówkowego w Banku Pocztowym należy do najpopularniejszych na rynku. Teraz bank postanowił zmienić odrobinę warunki samego kredytu oraz politykę kredytową.

 

Najważniejsze warunki kredytu gotówkowego w Banku Pocztowym:

  • maksymalna kwota 150 tys złotych netto dla klienta znanego lub 100 tys złotych netto dla klienta nieznanego
  • maksymalny okres kredytowania 120 miesięcy (10 lat)
  • oprocentowanie – 3,99% – 9,99%
  • prowizja kredytowa – 9 – 23%
  • brak zabezpieczeń*

Bank zgodnie ze swoją polityką kredytową dzieli klientów na znanych i nieznanych dla banku. Klienci znani to tacy którzy:

  • pracują w urzędach lub instytucjach państwowych – NIE muszą być klientami banku LUB
  • są już aktywnymi (mają konto z wpływami lub aktywny kredyt) klientami banku
  • MAJĄ więcej niż 22 lata. Osoby młodsze zawsze będą dla banku klientami nieznanymi.

Wszyscy pozostali to klienci nieznani.

Dodatkowo na ofertę kredytową i jej warunki wpływa klasa ryzyka do jakiej klient jest zakwalifikowany wewnętrznie przez bank. Klasa ryzyka to nic innego jak rating klienta dla banku. Klas ryzyka bank obecnie posiada kilkanaście, a im niższa klasa ryzyka tym oferta mniej korzystna. Bank ponosi większe ryzyko udzielając finansowania stąd oferta gorsza. Poza samymi warunkami kredytowymi zmniejsza się też maksymalna kwota kredytu. Co wpływa na rating (w niektórych przypadkach zwany również scoringiem) w banku można się tylko domyślać ponieważ jest to pilnie strzeżona tajemnica w każdym banku. Im bliżej nam do modelowego klienta danego banku tym korzystniejsze warunki bank nam zaproponuje.

*Kredyt gotówkowy w Banku Pocztowym a zabezpieczenie

Klient znany może zaciągnąć maksymalnie 75 tys złotych bez dodatkowych zabezpieczeń, natomiast nieznany – 50 tys złotych. Zabezpieczeniem kredytu do 100 tys złotych w obu przypadkach może być ubezpieczenie proponowane przez bank. Natomiast klient znany, który chce pożyczyć o banku kwotę wyższą niż 100 tys złotych netto musi dostarczyć cesję polisy zewnętrznej, która będzie zabezpieczeniem kredytu. Cesję można zastąpić poręczeniem osoby trzeciej.

Kredyt gotówkowy w Banku Pocztowym dla prowadzących działalność gospodarczą

Klienci, którzy prowadzą działalność gospodarczą mogą wnioskować o kredyt już po 6 miesiącach jej prowadzenia. To jeden z najkrótszych wymaganych staży w bankach. Jednak maksymalna kwota kredytu w takich przypadkach jest ograniczona do 30 tys złotych. Klienci, którzy mogą skorzystać ze standardowej oferty kredytowej muszą prowadzić działalność min. 12 miesięcy.