volkswagen financial services vwfs
Fot. VWFS (https://vwfsag.de)

Z początkiem roku pojawiła się na rynku finansowym nowa marka – Volkswagen Financial Services. Od stycznia tego roku trzy firmy finansowe koncernu Volkswagen – Volkswagen Bank Polska S.A., Volkswagen Leasing GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce oraz Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. będą komunikowane pod jedną wspólną marką VWFS.

Volkswagen Financial Services jest już obecny w 51 krajach na świecie, teraz przyszedł czas na Polskę, gdzie wszystkie trzy dotychczasowe marki będą komunikowane jako jedna. Jak podaje komunikat prasowy proces rebrandingu już się rozpoczął.

Ostatnio pisaliśmy o jednym z produktów czyli o tzw. „leasingu z niską ratą” na przykładzie Audi Perfect Lease. Usługi VWFS są przede wszystkim dedykowane dla posiadaczy aut koncernu. Dla każdej marki będą dedykowane osobne programy finansowe, zarówno dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Marki należące do koncernu to:

  • Audi (Audi Financial Services)
  • Seat (Seat Financial Services)
  • Skoda (Skoda Financial Services)
  • Porsche (Porsche Financial Services)
  • Volkswagen (Volkswagen Financial Services)

Rebranding dotyczy również bankowości elektronicznej oferowanej na rynku pod marką Volkswagen Bank direct, która w komunikacji zostanie zastąpiona marką korporacyjną Volkswagen Financial Services. Zmiana nie wpłynie na zakres oferowanych usług, a dla klientów nie wiąże się z żadnymi utrudnieniami. Wszelkie transakcje użytkownicy kont będą mogli realizować w serwisie Volkswagen Bank, równie wygodnie i bezpiecznie jak dotychczas. – wyjaśnia Edyta Barmentloo.

Finansowa gałąź biznesu grupy Volkswagena będzie ściśle współpracować z biznesem motoryzacyjnym. Podkreśla to hasło mobilności, które znajduje się w nowym logotypie firmy. Marka Volkswagen Financial Services powstała w marcu 1994 i od tego czasu prężnie się rozwija. Po blisko 22 latach trafiła w końcu do Polski.