Najlepsze reklamy na Super Bowl 50

50-ty Super Bowl oglądało ok. 114 milionów Amerykanów. Finał ligi NFL jest zdecydowanie najlepiej oglądanym wydarzeniem telewizyjnym w USA. Nie dziwi zatem fakt, że firmy chętnie wydają bajeczne sumy za czas reklamowy. Wybraliśmy naszym zdaniem najlepsze reklamy na Super Bowl 50.

Liga NFL jest chyba najlepiej wykorzystaną marketingowo zawodową ligą na świecie. Dochód ligi w tym roku powinien wynieść około 13 miliardów dolarów. Drużyny w sezonie rozgrywają tylko 16 meczy plus mecze fazy play-off. Jednak żaden mecz finałowy nie zbiera takiej widowni. Od ośmiu lat transmisję telewizyjną ogląda ponad 100 milinów Amerykanów. Dlatego czas reklamowy jest oszałamiająco drogi, a reklamodawcy ze spotów robią małe arcydzieła specjalnie na te 30 czy 60 sekund. W tym roku koszt 30 sekundowego spotu to 5 milinów dolarów. Do tego trzeba doliczyć wynagrodzenie gwiazd, od których aż roi się w spotach reklamowych. W tym roku nie było inaczej.

Mecz sam w sobie nie wzbudził takich emocji na jakie czekano. Wygrała drużyna Denver Broncos, a jej rozgrywający jedna z największych gwiazd sportu w USA – Peyton Manning zdobył swój drugi pierścień Super Bowl. Niektórzy twierdzą, że największymi zwycięzcami są reklamodawcy. O reklamach z Super Bowl mówi się jeszcze długo po samym meczu. Największym zwycięzcą, według WSJ, na twitterze jest Budweiser, który został oznaczony po emisji reklam 53 razy częściej niż średnia w ostatnim miesiącu. Natomiast na facebooku i YouTube króluje Doritos według Unruly Analitycs. Poniżej nasze zestawienie 11 najciekawszych reklam. Wszystkie reklamy można zobaczyć na oficjalnej stronie NFL.

 

1Audi

Co ciekawe, reklama wykorzystuje utwór „Starman” niedawno zmarłego Davida Bowie.

2Doritos

Według wielu uważana za najlepszą reklamę podczas Super Bowl 50.

3Marmot Apparel

Firma nieznana w Polsce 2 lata temu, w 2014, obchodziła 40-lecie swojego istnienia. Reklama jest po prostu zabawna – tutaj w wersji wydłużonej.

4Mini

Kilka gwiazd świata sportu i kina i niby jedno Mini, ale w kilku wersjach.

5T-Mobile (Drake)

Czemu nie wykorzystać hitu, który mówi o dzwonieniu 🙂

6T-Mobile (Steve Harvey)

T-Mobile pokazał, że jest na bieżąco z wydarzeniami w świecie showbiznesu. W reklamie wykorzystał i nawiązał do „wpadki” podczas wyborów Miss World.

7Hyundai Elantra (Ryan Reynolds)

Hyundai podczas Super Bowl wypuścił 3 reklamy. Tutaj w roli głównej Ryan Reynolds w towarzystwie nowego modelu Elanatra.

8Hyundai Genesic (Kevin Hart)

Kolejna reklama Hyundaia i kolejna gwiazda – aktor Kevin Hart.

9TurboTax

Kolejna reklama z gwiazdą ekranu – Anthony Hopkins reklamuje program księgowy online.

10Amazon Echo

Firma zatrudniła kilka gwiazd – występują tutaj Alec Baldwin, Missy Elliot, Jason Schwartzman i legenda NFL – Dan Marino.

11Budweiser (Helen Mirren)

Reklama, która według wielu wzbudziła najwięcej emocji. Dzięki niej Budweiser wygrał wyścig na twitterze.

Finanse w firmie na facebooku