Mercedes pickup
carmagazine.co.uk

Świat staje na głowie, tak może się wydawać jeżeli Bentley wprowadza do sprzedaży SUV-a, BMW mały samochód miejski – serię 2, a elektryczny SUV Tesla Model X przyspiesza do setki porównywalnie do Ferrari Enzo, marki, która ma w ofercie sportowe kombi. Mercedes idzie o krok dalej i chce wypuścić na rynek pickupa!

Mercedes już od dłuższego czasu informował o pracach nad pickupem – pierwszym autem tego segmentu z „gwiazdą” na masce. Chętni do zakupu jednak będą musieli poczekać -jeszcze przynajmniej kilkanaście miesięcy. Choć model jest dopiero w fazie prototypu (i najprawdopodobniej taką wersję zobaczymy w pierwszej kolejności) i według informacji przekazywanych „między wierszami” przez koncern w salonach może pojawić się dopiero w 2017 to sporo już na temat Klasy X (plotki głoszą, że tak będzie się nazywać choć pojawia się jeszcze Klasa Z) wiemy.

Mercedes Pickup (według spekulacji – klasa X) to efekt współpracy marki z Nissanem. Nowy samochód od Mercedesa ma powstać na bazie Nissana Navara. Jednostki napędowe jakie będą napędzać auto mają jednak pochodzić od Mercedesa. Auto, które w sprzedaży pojawić się może najwcześniej w drugiej połowie 2017 ma być odpowiedzią dla zbierającego dobre recenzje Volkswagena Amaroka.

Pozostaje jednak pytanie – dla kogo ten samochód jest przeznaczony? Z kilku ostatnich szkiców, które pojawiły się w mediach można wnioskować, że nie będzie to typowy samochód roboczy. Z drugiej strony nie będzie to typowy olbrzymi pickup na rynek amerykański jak Dodge RAM. Trudno wyobrazić sobie właściciela firmy budowlanej, który wiezie betoniarkę na kipie luksusowego Mercedesa. Czy właśnie tworzy się nisza bulwarowych europejskich pickup-ów? Porsche Cayenne równie sceptycznie było przyjmowane przez rynek, a jednak okazało się hitem marki. Nie trudno wyobrazić sobie, żeby w ofercie znalazła się odmiana AMG lub jeszcze bardziej szalona wersja od Brabusa.

Jeżeli spekulacje się potwierdzą to auto ujrzeć będzie można już na tegorocznych targach motoryzacyjnych w Paryżu (październik 2016). Wtedy być może dowiemy się dla kogo ten samochód jest tworzony. Jedno jest oczywiste to chyba najbardziej wyczekiwany bulwarowy pickup w tym roku.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here