mBank podpisał umowę z Volvo

Firmy samochodowe często współpracują z instytucjami finansowymi. Przede wszystkim w kwestii finansowania. Niezależnie czy to kredyt czy leasing ktoś musi taki zakup sfinansować. Podobnie jak się to ma w przypadku rat 0% dostępnych w marketach. Wszelkie rozwiązania finansowe zazwyczaj dostarczają firmy zewnętrzne (banki).

Finansowanie zakupu „przez salon” zazwyczaj jest dużo tańsze niż przez firmy zewnętrzne. Oferta salonowa często ma promocyjne warunki. Nie trudno wywnioskować, że salon zarabia 2-krotnie. Pierwszy raz na samym aucie, drugi raz na umowie finansowania. Dlatego przy negocjacjach salon i tak zarobi – albo na aucie albo na warunkach umowy finansowej.

Za finansowanie często odpowiada firma współpracująca. Tak wybierając finansowanie w salonie np. Hyundaia otrzymamy ofertę BGŻ BNP, Opla – Getin Leasing a w oddziale Mazdy – Santandera. Są też firmy-córki producenta stworzone z myślą finansowania produktów firmy-matki, np. VW Leasing (finansujący całą grupę VW), czy BMW Financial Services. Ostatnio jak podaje komunikat na stronie banku, mBank podpisał umowę z Volvo.

Od grudnia klienci salonów Volvo będą mogli skorzystać z finansowania zakupu przez Grupę mBanku. Firmy podpisały 3-letnią umowę współpracy. Rynek leasingu samochodów osobowych wciąż dynamicznie rośnie. Coraz większy udział w rynku mają transakcje na samochody z tzw. segmentu premium, do którego auta Volvo się zaliczają. mLeasing to obecnie 5-ty co do wielkości gracz na rynku leasingu w sektorze samochodów osobowych. Natomiast wprowadzenie nowych modeli marki – ostatnio XC90 oraz zupełnie nowa limuzyna S90 może owocować dobrymi wynikami dla obu firm.

Umowa współpracy dotyczy zarówno oferty kredytowej jak i leasingowej dla firm oraz klientów indywidualnych pod nazwami Volvo kredyt, Volvo Leasing (standardowa oferta leasingu) oraz Volvo CFM. Jak mówi oficjalny komunikat na stronie mBanku w przyszłym roku (już od stycznia) powstanie również specjalny program Volvo Easy Lease – program typu niska rata i pakiet serwisowy. Można się spodziewać podobnych rozwiązań znanych np. w Audi Perfect Lease.

Grupa mBanku poza finansowaniem dla klientów Volvo przygotowała również rozwiązania finansowe dla samej spółki i przedstawicieli marki.