biuro do konta gratis

Instytucje finansowe coraz częściej decydują się dać „coś” ekstra swoim klientom poza swoją podstawową ofertą. Coraz częściej do konta firmowego dostajemy jakieś „gratisy”, ale niektóre banki idą krok dalej – proponują konto z księgowym, a nawet biurem. Usługi tego typu są obecnie kierowane zazwyczaj do klientów firmowych.

Banki muszą próbować dotrzymać kroku szybko zmieniającemu się rynkowi. Nie tylko banki borykają się z „problemem” wszędobylskiego Internetu oraz urządzeń mobilnych. Te dwa zjawiska zmieniają rzeczywistość, w której żyjemy znacznie szybciej niż można przypuszczać. Rozwój technologiczny tak bardzo wpływa na banki, że te muszą oferować znacznie więcej niż tradycyjne lokaty czy kredyty. „Uberyzacja” finansów, czyli tzw. „Uber moment” wg. Anthony’ego  Jenkinsa występuje tu i teraz. Banki chcą czy nie chcą muszą w tym wyścigu brać udział.

Kilka dni temu pisaliśmy o darmowej usłudze windykacji do obsługi księgowej online w Afaktury.pl. Już w tamtym roku Idea Bank wprowadził w życie swój projekt Idea Cloud, czyli system do zarządzania księgowością i biurem. Jeszcze wcześniej holding Pana Leszka Czerneckiego wdrożył w życie TaxCare, czyli księgowych przede wszystkim dla klientów banków Idea i Getin Noble. Kilka miesięcy później, po debiucie Idea Cloud, zobaczyliśmy pierwszy Idea Hub, czyli placówko-kawiarnię i biuro terenowe w jednym. Powstanie kolejnych takich miejsc musi wiązać się z dobrym przyjęciem tego pomysłu. Niezależnie od tego czy się lubi Idea Bank, trzeba przyznać jedno – bank wprowadza innowacje na rynku znacznie wcześniej niż konkurencja. I co istotne nie boi się ich wprowadzać.

mBank wprowadził kilka dni temu do swojej oferty podobne rozwiązanie do Idea Banku. Tu również będziemy mogli skorzystać z tzw. biura coworkingowego, ale w nieco innej postaci niż ma to miejsce w przypadku Idea Hubów. mBank zarówno księgowość online jak i biuro „terenowe” proponuje w postaci w kooperacji z firmami specjalizującymi się w danej dziedzinie. Dostęp do biura zapewni nam spółka Business Link. Jednak mBank idzie o krok dalej jeżeli chodzi o usługi dodatkowe do konta. Oferuje możliwość otrzymania wsparcia… mentora biznesowego.

Osoba mentora biznesowego to propozycja nie samego mBanku, a spółki Business Link. Według założenia biuro coworkingowe to tylko element większej układanki. W przestrzeni biurowej możemy spotkać osoby, które mogą wpłynąć na nasze działania biznesowe. Mogą to być inni mali przedsiębiorcy szukający miejsca pracy w przestrzeni współdzielonej, ale również znani biznesmeni, którzy już odnieśli sukces, a teraz chętnie dzielą się swoją wiedzą z innymi.

– Praca w tego typu współdzielonym biurze, oprócz realnych korzyści finansowych, np. braku opłat za wynajem biura, to także szansa na zdobycie ciekawych kontaktów, mogących nie tylko inspirować, ale również stwarzać realne szanse biznesowe – mówi Łukasz Adamczyk i dodaje: W ciągu czterech lat z przestrzeni Business Link skorzystało ponad 1000 firm – dodaje Łukasz Adamczyk.

Przez wsparcie firmy Business Link korzystający z firmowego konta w mBanku ma dostęp do większej liczby placówek (biur) coworkingowych niż ma to miejsce w przypadku Idea Banku. Co więcej biura dostępne są dla klientów mBanku przez 24 godziny na dobę. Zupełnie za darmo, ale… przez 6 pierwszych miesięcy posiadania konta. Później usługę biur coworkingowych można przedłużyć z firmą Business Link.

Na temat biur coworkingowych, między innymi BL, poświęcimy osobne miejsce na łamach serwisu w najbliższy weekend.