LG Rolling Bot - robot sterowany online

LG Rolling Bot, zabawka-gadżet, która oprócz funkcji stricte rozrywkowej może spełniać rolę monitoringu obiektu. Wszystko dzieje się online i może być sterowane z każdego miejsca na Ziemi.

Hitem sprzedażowym na świecie jest BB-8 od firmy Sfero, kula, która sterowana jest smartfonem lub tabletem. Jeżeli podobają się Wam takie gadżety to spodoba Wam się również LG Rolling Bot, którym można sterować online.

LG Rolling Bot to robot-kula, którego można sterować smartfonem. Jednak na tym nie koniec. Rolling Bot jest podłączony do domowej sieci WiFi przez co można nim sterować z każdego miejsca na Ziemi. Dlatego poza funkcją typowo „gadżetową” może spełniać rolę monitoringu obiektu. W centralnej części urządzenie ma wmontowaną kamerę, dzięki której nadawany jest obraz online. Czyli hipotetycznie będą poza domem możemy „przetaczać” robota po pomieszczeniach i monitorować czy wszystko w porządku. Poza kamerą jest mikrofon i głośnik czyli jak w systemie monitoringu. Jednak co najfajniejsze – ma laser(!). Podobny do tych znanych ze wskaźników laserowych.

Taki robot powinien się fajnie sprawdzić dla osób, które mają zwierzaki. Oprócz tego, że można sprawdzić co porabia nasz pupil, kiedy nie ma nas w domu, możemy za pomocą wspomnianego lasera dostarczyć mu trochę rozrywki. Właściciele kotów wiedzą jak bardzo lubią one ganiać za migającym światłem lasera. Można również komunikować się z pupilem przez wbudowany głośnik. Z racji wielkości gadżet raczej sprawdzi się lepiej dla kotów niż psów. W drugim przypadku istnieje ryzyko „zagryzienia” robota:)

Co ciekawe, jak podaje serwis cnet.com, robot potrafi sam znaleźć ładowarkę i samodzielnie podłączyć się w celu naładowania baterii.

LG Rolling Bot jest i pewnie pozostanie gadżetem, ale jednak jednym z tych fajniejszych. Rozwój technologii mobilnej, która coraz bardziej wpływa na nasze życie codzienne sprawia, że takie zabawki – sterowane online – będą pojawiać się coraz częściej. Kamer internetowych na rynku jest sporo. Przewagą robota LG jest jego mobilność.

LG nie zdradziło kiedy robot-kula pojawi się w sprzedaży. Cena gadżetu również nie jest jeszcze znana.