konto firmowe w mBanku

Księgowy z banku rozliczy nam faktury. Taką usługę proponuje konto firmowe mBanku. Usługa ma trafić do klientów pod koniec stycznia 2016. Czy Idea Bank ze swoją usługą Idea Cloud będzie miał konkurenta?

mBank do konta dla firm dołożył nową zakładkę „Księgowość” widoczną na zdjęciu. Użytkownicy banku mogli natrafić już na taki komunikat z informacją, że już wkrótce wszystko będzie jasne. Według planu banku mKsięgowość ma być dostępna dla wszystkich jeszcze w tym miesiącu.

Okazuje się, że bank wprowadza obsługę księgową online dla swoich klientów. System w swoim pomyśle trochę podobny do Idea Cloud znanego z Idea Banku. Użytkownik – przedsiębiorca będzie mógł rozliczyć faktury i obliczyć podatki. Podobnie jak w przypadku Idea Cloud będzie można księgować faktury zakupowe jak i wystawiać własne sprzedażowe. Poza tym dostępny będzie monitoring płatności, czyli system automatycznie ma przypominać o terminach płatności oraz sprawdzać czy dana faktura dla kontrahenta doczekała się zapłaty.

W zależności od rodzaju konta księgowego usługa ma kosztować od 0 do 300zł. Im konto z wyższym pakietem tym więcej dostępnych usług. Dostępnych pakietów będzie 3. W najwyższej opcji klient będzie miał do dyspozycji osobistego księgowego, który będzie wystawiał odpowiednie deklaracje księgowe czy wysyłał monity.

Portal prnews.pl, który chyba jako pierwszy mógł testować mKsięgowość w banku twierdzi, że system jest bardzo przyjazny dla użytkownika, a wszystkie potrzebne opcje dla przedsiębiorcy są intuicyjne.

Banki podnosząc opłaty za swoje usługi starają się jednocześnie zainteresować klientów czymś więcej niż ma konkurencja. Prosta księgowość dla klientów firmowych ma być takim rozwiązaniem.