Kredyt z gwarancją oprocentowania

Ostatnie dni w ofertach bankowych pokazują, że rywalizacja na polu kredytów gotówkowych się zaostrza. Banki już nie tylko obniżają oprocentowanie co nawet z niego rezygnują. Ostatnio pisałem o spadającym oprocentowaniu na rzecz rosnących prowizji. W ten trend bardzo dobrze wpisuje się BPH ze swoją nową promocją kredytów gotówkowych.  Z tym, że BPH daje coś jeszcze…BPH jako jedyny chyba obecnie bank daje gwarancję nie podnoszenia oprocentowania kredytu przez cały okres spłaty. Co to oznacza dla klientów? Oznacza tyle, że gdyby stopy procentowe zostały podnoszone to oprocentowanie tego kredytu pozostanie na tym samym poziomie. W ostatnich tygodniach każdy kto posiada jakiś kredyt w banku, dostawał informację, że obecnie kredyt będzie oprocentowany wg. max stawki 10%. Natomiast gdy stopy procentowe zaczną rosnąć, możemy się spodziewać, że banki na naszych kredytach również podniosą oprocentowanie nominalne tłumacząc to wzrostem stóp.

BPH daje gwarancję, że oprocentowania nie podniesie. Tak naprawdę Bank nigdy nie podnosił oprocentowania przy wzroście stóp, ale nigdy o tym głośno nie mówił.

Jak wygląda obecna promocja kredytu „BEZ NAPINKI”:

  • oprocentowanie 4,99
  • prowizja do 20% – ustalana indywidualnie na podstawie scoringu banku
  • okres spłaty do 120 miesięcy
  • dobrowolne ubezpieczenia
  • max kwota netto 150 tys PLN

Co istotne max RRSO na okres 120 miesięcy i prowizji 20% wyniesie trochę ponad 10% co jest dobrym wynikiem. Z informacji od pracowników dowiedziałem się, że średnia prowizja wynosi ok. 10% co obniża wskaźnik do niecałych 8%.

Taka forma kredytu dostępna jest w promocji, która trwa do końca maja br.