Jednym z najczęściej wykorzystywanych kredytów w firmie jest kredyt w rachunku bieżącym. W tym wpisie przyjrzymy się ofercie takiego kredytu w banku BGŻ. Sprawdzimy ofertę w banku, który przede wszystkim kojarzy się z dobrymi jeżeli nie najlepszymi ofertami dla rolników.

Bez zabezpieczenia hipotecznego niestety dużo w porównaniu do innych banków w BGŻ nie dostaniesz. Jedyne pocieszenie to warunki oprocentowania, które są atrakcyjne, a proces uzyskania kredytu naprawdę szybki. Na co można liczyć:

  • max kwota kredytu do 500 tys PLN
  • marża od 5,5%
  • prowizja za udzielenie od 2%
  • zabezpieczenie na BGK
  • oprocentowanie oparte na WIBOR 1M

Wygląda to atrakcyjnie, ale przy zabezpieczeniu hipotecznym nie dostaniesz więcej niż 2-krotność średnich wpływów na rachunek w innym banku. Przy zabezpieczeniu BGK nie więcej niż 25% przychodów miesięcznych. Widać po tym, że Bank szuka klientów z dużymi obrotami.

Niewątpliwą jednak zaletą Banku jest fakt, że przy kredycie do 500 tys PLN podejmowana jest decyzja na poziomie oddziału, czyli dyrektor danej placówki wyraża aprobatę udzielenia kredytu bądź nie. Taki proces pozwala na uzyskanie kredytu w ciągu jednej wizyty w Banku. Drugą zaletą jest fakt, że bank nie wymaga wyciągów z rachunku przenoszonego, a wystarczy mu opinia bankowa co w niektórych przypadkach jest zaletą.