W pierwszych tygodniach każdego roku pojawiają się reklamy kredytów gotówkowych na PIT. Dla kogo jest kredyt na PIT ? Niestety większość z nich jest skierowana do osób będących zatrudnionych na umowę o pracę. Przedsiębiorca, który potrzebuje szybko gotówki bez określania celu kredytu może skorzystać z tego typu kredytu, ale chyba tylko w jednym banku. Przynajmniej w takiej formie.

Przedsiębiorca zawsze musi przedstawić PIT za rok ubiegły kiedy stara się o kredyt natomiast w tym przypadku co jest wyróżnikiem to sposób liczenia zdolności kredytowej. Zdolność liczona jest z przychodu, a nie dochodu działalności. Co to oznacza. Działalność może przynieść znikomy dochód, ale przy odpowiednio wysokim przychodzie może mieć zdolność kredytową. Jak wygląda to w praktyce:

przychód roczny dzielony jest przez 6 i jest to max kwota, o którą może ubiegać się przedsiębiorca z tym tylko, że max kwota kredytu to 60 tys netto. Czyli minimalny przychód, żeby starać się o 60 tys to 360 tys w roku ubiegłym. Co istotne działalność nie może przynieść straty w badanym roku. Strata w roku badanym niestety przekreśla szanse na pozytywną decyzję.

Warunki standardowe kredytu:

  • max kwota 60 tys netto
  • okres kredytowania 60 miesięcy
  • oprocentowanie 11%
  • prowizja 7% za uruchomienie kredytu

Do kredytu może zostać dodane dobrowolne ubezpieczenie w jednym z trzech wariantów ochrony.

Ofertę BIZBanku wyróżnia prosta i przejrzysta oferta. Do uruchomienia potrzebne będą jeszcze ost. 3 wpłaty do ZUS (co ważne mogą być wpłacane z 45 dniowym opóźnieniem).

Nie jest to z pewnością najtańsza oferta na rynku, ale małe wymagania odnośnie dokumentów i przejrzysta oferta to z pewnością wyróżniki kredytu w BIZBanku.


Jesteś zainteresowany szczegółami tej lub podobnej oferty, sprawdź

http://bit.ly/oferta_ff24

logo header