kredyt dla firm w ING

Informowaliśmy wczoraj o zmianach w ofercie kredytów hipotecznych w Credit Agricole. W CA te zmiany już nastąpiły, w banku ING dopiero nastąpią za kilka dni. Od lutego kredyt mieszkaniowy w ING będzie nieco droższy. To już kolejny bank, który podnosi koszty kredytu mieszkaniowego w ostatnim czasie.

Bank ING miał jako jeden z nielicznych ofertę kredytu mieszkaniowego z marżą kredytową znacznie poniżej 2% (1,65%) przy stosunkowo niskim cross-sellu, czyli dodatkowych produktach bankowych, które obniżają cenę kredytu. Była to ostatnia promocja kredytu mieszkaniowego „Mieszkaj Bez Kompromisów” (MBK). Promocja kończy się 31 stycznia bieżącego roku.

Jak będzie wyglądał kredyt mieszkaniowy w ING od 1 lutego? Bank zdecydował się podwyższyć marże dla nowych kredytów w ofercie standardowej o 0,25 p.p. Jednocześnie wprowadzi w nowej ofercie promocyjnej MBK nowe warunki w dwóch wariantach:

  • 0% prowizji i marżę kredytową 1,9%
  • 1,65% prowizji i marżę kredytową 1,65%

Warunki mimo podwyżek wciąż należą do atrakcyjnych względem innych ofert dostępnych na rynku. CO WAŻNE, kredyt w promocji może być przeznaczony tylko na cel mieszkaniowy. W promocji MBK klient musi skorzystać również z:

  • konta osobistego (ROR) z wpływami min. 2000 złotych miesięcznie
  • ubezpieczenia na życie – tzw. „Opcja ŻYCIE Plus” – 0,035% miesięcznie od salda kredytu, możliwe jest ubezpieczenie rozszerzone w koszcie 0,055%.

Oba produkty dodatkowe klient banku musi utrzymać przez minimum 3 lata, żeby uzyskać warunki promocyjne. CO WIĘCEJ, aby skorzystać z oferty promocyjnej kwota kredytu musi wynosić minimum 100 tys złotych, a wiek kredytobiorcy nie może przekroczyć 35 roku życia. 

Dla klientów, którzy nie spełniają warunków promocji bank pozostawia do dyspozycji swoją ofertę standardową (klient musi założyć konto ROR). Również w opcji z prowizją i bez:

  • 0% prowizji – marża 2,55% dla kredytów do 200 tys złotych i 2,4% dla kredytów wyższych
  • 1,9% prowizji – 2,15% dla kredytów do 200 tys złotych i 2,0% dla kredytów wyższych.

Wysokość marży w tym przypadku jest zależna od wysokości zgromadzonych środków w banku. Klient, który ma aktywa min. 150 tys może liczyć na niższe prowizje i marże.

Bank przewiduje również możliwość udzielenia kredytu klientowi, który nie chce posiadać konta osobistego w banku. Bank proponuje wtedy:

  • 1,9% prowizji – marża 2,55% dla kredytów do 200 tys złotych i 2,4% dla kredytów wyższych.

W banku jednocześnie trwać będzie jeszcze promocja „Noworoczna Wyprzedaż Kredytów Hipotecznych” do 5 lutego.