kredyt mieszkaniowy w eurobanku

Od dziś tj. 6 października 2015 można skorzystać z atrakcyjnej promocji kredytu mieszkaniowego w Eurobanku. Co istotne kredyt jest dostępny również dla osób starających się o dofinansowanie zakupu w ramach programu Mieszkanie dla Młodych (MDM).

Eurobank od jakiegoś czasu dość mocno „rozpycha się” na rynku kredytów mieszkaniowych walcząc atrakcyjną ofertą. Akcja banku „w parze taniej” i jej pochodne spotkały się z uznaniem klientów. Teraz tej akcji promocyjnej już nie ma, ale bank postanowił wprowadzić nową odświeżoną ofertę – „kredyt na 5-tkę”. Z promocji można skorzystać do 15 grudnia tego roku, jest to ostateczna data podpisania umowy kredytowej, czyli wniosek musimy składać odpowiednio wcześniej (do 6/11/2015).

Ważna informacja dla ubiegających się o kredyt mieszkaniowy w Eurobanku w programie MDM – warunki są dokładnie takie same dla wszystkich. Bank nie faworyzuje nikogo, albo faworyzuje wszystkich:)

Co proponuje bank w ramach nowego kredytu mieszkaniowego:

  • prowizję 1,55%
  • marżę kredytową 1,55% – stałą w całym okresie kredytowania

Takie warunki są dla wszystkich, niezależnie od poziomu LTV, źródła ani ilości źródeł dochodu czy też kwoty kredytu.

Co ważne, nic za darmo. Jeżeli takie warunki są atrakcyjne dla kredytobiorcy, to musi on dodatkowo skorzystać z innych produktów oferowanych przez bank i odpowiednio długo i aktywnie z nich korzystać.

Produkty dodatkowe to:

  • ubezpieczenie na życie – płatne miesięcznie (0,036% od salda) lub rocznie (0,3% od salda) lub raz na 5 lat (1,8% od salda) – do indywidualnego wyboru. Ubezpieczenie należy utrzymać przez min. 10 lat od uruchomienia kredytu. Najkorzystniej „kosztowo” dla klienta wychodzi wariant roczny.
  • konto osobiste z wpływem wynagrodzenia – bezpłatne
  • karta kredytowa – z min. jedną transakcją miesięcznie. Trzeba z niej korzystać przez min. 5 lat od uruchomienia kredytu
  • skorzystanie z programu rabatowego – „Rodzina i przyjaciele”, który daje nam zwrot 5% za wydatki dokonane kartą

Bank wprowadził dodatkowo zmiany w dodatkowych opłatach za niski wkład własny dla kredytów powyżej 80% LTV oraz ubezpieczenia pomostowego (do czasu wpisu hipoteki do KW):

  • dla kredytów powyżej 80% z tytułu niskiego wkładu marża kredytu jest podwyższona o 0,25%
  • dla ubezpieczenia pomostowego dodatkowo 1,2%

Podsumowując, pakiet usług dodatkowych nie jest specjalnie kosztowny dla kredytobiorców. Jedyne co może być ujęte in minus to dość długi okres przez jaki trzeba utrzymać ubezpieczenie. Zaletą jednak jest fakt, że co roku kredytobiorca płaci mniej, gdyż jest ono liczone od salda zadłużenia, czyli kapitału pozostającego do spłaty. Są to jedne z najlepszych warunków kredytowych dla zobowiązań poniżej 80% LTV dla kredytów z dofinansowaniem MDM dlatego umieszczamy je w top ofercie.