Do dość niespotykanej sytuacji i współpracy doszło między Eurobankiem a Open Finance i Home Broker. Korzystając z usług pośrednika finansowego klient ma szanse uzyskać lepsze (korzystniejsze) warunki kredytowe niż w placówce banku.

Współpraca z jakimkolwiek pośrednikiem na polu bank-firma pośrednicząca zazwyczaj wiąże się z tym, że pośrednik ma dokładnie te same warunki kredytowe dla klienta co placówka bankowa. Z też powodu oferta Eurobanku we współpracy z Open Finance (OF) lub Home Broker (HB) należy do rzadkości na rynku.

Oferta promocyjna dotyczy kredytu mieszkaniowego w promocji „Latem w parze taniej” gdzie klienci wnioskujący o kredyt za pośrednictwem firm OF lub HB mogą liczyć na obniżoną prowizję i marżę kredytową w całym okresie kredytowania.

W ofercie standardowej klient ma do wyboru czy zaciąga kredyt z prowizją – 2% i niższą marżą (w stosunku do oferty bez prowizji) lub prowizją 0% i podwyższoną marżą. Oferta jest skierowana przede wszystkim dla klientów, którzy wnioskują „w parze”. Jeden kredytobiorca, który zazwyczaj posiada jedno źródło dochodu ma ofertę droższą od dwóch wnioskodawców.

Standardowa oferta Eurobanku już jest dość atrakcyjna w stosunku do ofert konkurencyjnych. Teraz w okresie trwania promocji czyli od 10-08-2015 do końca sierpnia br. składając wniosek przez pracowników OF lub HB klient banku dostaje rabat w wysokości 0,2% (w przypadku z prowizją 2%) na prowizji i 0,1% na marży (niezależnie od oferty z prowizją 2% czy 0%).

Co ważne oferty promocyjne dotyczą wniosków z LTV (czyli wartością kredytu w stosunku do wartości nieruchomości, z ang. Loan To Value) powyżej 60%.

Obecne wartości marży i prowizji dostępne w ofercie Open Finance i Home Broker pokazują poniższe tabele. Pierwsza w ofercie z prowizją 1,8% (uwzględniając obniżkę prowizji), druga w ofercie z prowizją 0%.

KREDYT HIPOTECZNY EUROBANK – PROMOCJA

[table id=38/] [table id=39/]

WAŻNE! Aby skorzystać z rabatów konieczne jest podpisanie umowy kredytowej do ostatniego dnia października br.

Nie wystarczy jednak samo zgłoszenie się do sieciowego pośrednika, aby kupić od Eurobanku kredyt taniej. Bank od nowych klientów wymaga aby zostały spełnione dodatkowe warunki:

  • minimalna kwota kredytu dla Oferty Specjalnej to 150 000 PLN 
  • przelew wynagrodzenia na rachunek oraz uczestnictwo w programie Rodzina i Przyjaciele oraz ubezpieczenie na życie z oferty Banku oraz karta kredytowa na okres 5 lat – są wymagane na takich samych zasadach jak ogólnie dla promocji „Latem w parze taniej”
  • oferta obejmuje także kredyty w ramach rządowego programu MdM