Kredyt gotówkowy w PEKAO w promocji marcowej

Rynek indywidualnych kredytów gotówkowych w tym roku jest zdecydowanie bogatszy w promocje kredytowe niż kredyty mieszkaniowe. Nie zawsze jednak oferta opatrzona słowem „promocja” jest faktycznie korzystną ofertą dla klienta. Czy kredyt gotówkowy w PEKAO w promocji jest faktycznie atrakcyjny?

Rynek kredytów gotówkowych to obecnie przeważająca liczba ofert ze stosunkowo niskim oprocentowaniem, w okolicach 5-6% w skali roku, i stosunkowo wysokich kosztów okołokredytowych, prowizja w wysokości powyżej 15%. Coraz częściej można znaleźć oferty bez odsetek w zamian za dużą prowizję od uruchomienia kredytu. Koszty ubezpieczeń również potrafią znacząco podnieść koszt całkowity kredytu. O ile ubezpieczenia kredytów nigdy nie były najtańsze o tyle prowizje czy niskie oprocentowanie – porównywalne do kredytów hipotecznych – jeszcze stosunkowo niedawno nie były tak popularne. Pod tym względem oferta PEKAO wyróżnia się na tle obecnego rynku kredytów gotówkowych.

Kredyt gotówkowy w PEKAO to typowy tradycyjny kredyt tego typu. Co go wyróżnia z obecnego trendu to stosunkowo niska prowizja za uruchomienie kredytu – od 2% do 6%. Co więcej bank proponuje może nie najniższe oprocentowanie na rynku, ale i tak stosunkowo atrakcyjne – od 7,99% do 8,99% w skali roku.

Niewiele banków proponuje obecnie kredyt gotówkowy w tak tradycyjnej postaci – niskiej prowizji kosztem wyższego oprocentowania. Taka konstrukcja kredytu ma jednak swoje plusy, pożyczamy mniej od banku (przez niską prowizję). Jednak bank idzie również z duchem czasu i próbuje sprzedać nam jak najwięcej. Do kredytu musimy skorzystać z konta osobistego oraz karty kredytowej. Z obu produktów powinniśmy aktywnie korzystać.

Kredyt gotówkowy w PEKAO to:

  • maksymalna kwota kredytu w promocji to 100 tys złotych (w kompetencjach dyrektorów oddziału)
  • oprocentowanie uzależnione od celu – konsolidacja kredytu z innego banku – 7,99%, nowy kredyt niezależnie czy dla nowego klienta czy obecnego – 8,99%
  • prowizja dla kredytu konsolidacyjnego – od 2 do 4%
  • prowizja dla nowego, osobnego kredytu – od 4 do 6%

Kredyt nie może być przeznaczony na spłatę innego kredytu zaciągniętego w banku PEKAO.

Oferta promocyjna, choć obecnie pod inną nazwą niż lutym tego roku, to takie same warunki. Z „nowej-starej” oferty kredytu gotówkowego można skorzystać od 1 do 31 marca tego roku.