Strategia Banku Pocztowego

Bank Pocztowy zakończył swoją stosunkowo atrakcyjną ofertę kredytu gotówkowego „perfekcyjne siódemki”. Teraz przygotował dla swoich klientów coś nowego, nową promocję która ma potrwać do końca lutego tego roku. Jak teraz wygląda kredyt gotówkowy w Banku Pocztowym? Sprawdzamy…

Przede wszystkim bank pozostaje przy swoim kliencie znanym i nieznanym. Znany to taki, który ma już jakąś historię w banku, nieznany natomiast to tzw. „człowiek z ulicy”, który dopiero zaczyna swoją przygodę z bankiem.

Polityka kredytowa pozostaje bez zmian – kredyt można zaciągnąć do 150 tys złotych, na dowolny cel w tym na konsolidację innych zobowiązań, na okres 120 miesięcy, czyli 10 lat, ale w przypadku KLIENTA ZNANEGO:

 • emeryt i rencista może zaciągnąć max 15 tys złotych bez ubepieczenia, jeżeli chce pożyczyć większą kwotę musi skorzystać z ubezpieczenia jako dodatkowego zabezpieczenia kredytu.
 • pozostali klienci z innymi źródłami dochodów mogą zaciągnąć kredyt do wysokości 75 tys złotych bez ubezpieczenia, natomiast do 100 tys złotych wymagane jest ubezpieczenie, a powyżej 100 tys złotych dodatkowa polisa ubezpieczeniowa lub poręczyciel.

KLIENT NIEZNANY ma do dyspozycji trochę inne parametry:

 • emeryt i rencista może zaciągnąć max 15 tys złotych bez ubepieczenia, jeżeli chce pożyczyć większą kwotę musi skorzystać z ubezpieczenia jako dodatkowego zabezpieczenia kredytu.
 • pozostali klienci z innymi źródłami dochodów mogą zaciągnąć kredyt do wysokości 50 tys złotych bez ubezpieczenia, natomiast powyżej 50 tys złotych wymagane jest ubezpieczenie. NIE MA możliwości zastosowania dodatkowej polisy ubezpieczeniowej.

Tyle na temat polityki kredytowej i max kwot kredytu. Teraz najważniejsze czyli warunki kredytowe. Tutaj bank można powiedzieć zaskoczył chyba wszystkich. Coraz częściej słychać, że kredyty będą droższe przez podatek bankowy i rosnące koszty banków, a tutaj taka niespodzianka od Banku Pocztowego:

KLIENT ZNANY (kredyt bez ubezpieczenia) – czyli emeryt do 15 tys złotych, pozostali do 75 tys złotych:

 • oprocentowanie od 4% do 9,99%
 • prowizja 6% -14%

dla kredytów z ubezpieczeniem:

 • oprocentowanie od 3% do 9,99%
 • prowizja od 4% do 12%

Dla KLIENTA NIEZNANEGO (kredyt bez ubezpieczenia) – czyli dla emeryta do 15 tys, a dla pozostałych do 50 tys złotych to:

 • oprocentowanie 5 – 9,99%
 • prowizja 8 – 16,5%

z ubezpieczeniem:

 • oprocentowanie 4 – 9,99%
 • prowizja 6 – 14,5%

Oprocentowanie i prowizja jest zależne od scoringu wewnętrznego danego klienta, na który składa się szereg zmiennych. Na pewno nie każdy będzie mógł skorzystać z tych najniższych wartości. Zapewne znajdą się tacy, którzy będą niezadowoleni z otrzymanej oferty, ale niemniej jednak jest szansa, że kredyty, przynajmniej niektóre, nie zdrożeją. Oferta, przynajmniej dla tych, którzy otrzymają warunki zbliżone do dolnych granic widełek, jest stosunkowo atrakcyjna. Górne granice widełek są tylko jedną z ofert dostępnych na rynku, ale oprocentowanie 3-4%, było dostępne dla kredytów hipotecznych. Dlatego kredyt gotówkowy w Banku Pocztowym umieszczamy w TOP OFERTACH, choć musimy wiedzieć, że z najtańszych opcji najprawdopodobniej będą mogli skorzystać tylko nieliczni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here