Kredyt gotówkowy – Raiffeisen Polbank

Wszystkie kredyty gotówkowe mogą obecnie być oprocentowane max 10% w skali roku. Wynika to z czterokrotności stopy lombardowej, która po ostatnich obniżkach stóp wynosi obecnie 2,5%. Jeszcze niedawno trzeba było mocno szukać ofert, które miały takie oprocentowanie lub były one dostępne dla wybranych klientów.

Raiffeisen Polbank w standardowej ofercie również taki kredyt posiada, ale poprzez skorzystanie z promocji „Lojalny Bank” pozwala to oprocentowanie obniżyć. Co istotne, podobnie do oferty firmowej (możesz przeczytać o niej tutaj) nie trzeba korzystać z tysiąca dodatkowych produktów.

Promocja polega na przelewaniu środków na konto osobiste w Raiffeisen Polbank. Dzięki temu zabiegowi Bank obniży nam oprocentowanie na kredycie o 2%.

Warunki:

  • Standard – 10%
  • z kontem osobistym – 8%

Koszty dodatkowe:

  • prowizja 5% (zamienna na ubezpieczenie 0,25% do każdej raty, pobierana z góry, czyli kwota kredytu*0,25%*ilość rat)

Przy prowadzonej działalności kwota niestety nie jest duża bo max 60 tys PLN przy nowym kredycie, lub 100tys PLN przy spłacie innych kredytów. Okres kredytowania to max 96 miesiecy.

Stosunkowo nie duża kwota kredytu pozbawia trochę atrakcyjności ofercie, ale niestety większość banków nie chce działalnościom gospodarczym dawać znacznie więcej. Co ważne RP zaznacza, że wszystkie warunki są negocjowalne. Kredyt może być atrakcyjną kontrofertą dla obecnej propozycji Deutsche Banku, gdzie niektóre profile działalności nie są mile widziane.