Wybierając kredyt firmowy z przeznaczeniem na działalność bieżącą możemy dokonać wyboru spośród dwóch podstawowych rodzajów kredytów – linii w koncie lub kredytu ratalnego. Oba mają swoje plus i minusy, które możesz porównać w naszym poradniku. W tym artykule przyjrzymy się kredytowi ratalnemu w BNP Paribas.

W chwili obecnej w BNP jest dostępny w ofercie korzystny kredyt ratalny z niską marżą bez zabezpieczenia. Stały klient może starać się nawet o 400 tys takie kredytu. Nowy klient dostanie max 100 tys mniej. Przyjrzyjmy się szczegółom oferty.

  • max 4oo tys (300 tys dla nowych klientów)
  • okres kredytowania do 60 miesiecy
  • marża od 2-2,5% dla kwot powyżej 150 tys PLN (uzależniona od scoringu klienta)
  • konieczność skorzystania z ubezpieczenia – w zależności od wariantu ok. 3% wartości kredytu
  • oprocentowania oparte o WIBOR 3M

Warunki dla kwot powyżej 150 tys są naprawdę atrakcyjne. Wadą, a może niedogodnością jest fakt, że kredyt przeznaczony jest wyłącznie dla małych firm prowadzonych w ramach indywidualnej działalności lub spółek – cywilnej lub jawnej. Spółki z o.o. i komandytowe niestety z oferty skorzystać nie mogą. Firmy muszą być prowadzone nieprzerwanie od min. 24 miesięcy, w przypadku wolnych zawodów – 12.

Co istotne decyzja jest podejmowana max. w 48 godzin. Co jest bardzo atrakcyjnym czasem w porównaniu do innych banków z podobnymi warunkami.